To content (skip navigation)

Aktualności

Aktualności

Od 2018 roku wszystkie aktualności można znaleźć na naszy profilu na FB.

ZAPROSZAMY NA EJOC 2018 w Hamburgu

European Junior Original Concert 2018

Rozpoczął się luty, a w drugi weekend lutego, już od 2008 roku, odbywa się European Junior Original Concert - europejski koncert kompozycji dzieci i młodzieży, którzy nie przekroczyli 15. roku życia. Rok temu to wydarzenia miało miejsce w Warszawie, a w tym roku spotkamy młodych kompozytorów w Hamburgu (Niemcy).
Polskę reprezentować będzie Anna Grabowska z zielonogórskiej Szkoły Muzycznej YAMAHA. Ania wystąpi z własną piosenką pt. "Na deszcze i słoneczne dni".

https://www.youtube.com/watch?time_continue=36&v=oF4krFeoVzE

 

Szkolenie JMC 1 grupa 6

W dniach 1-4.12.2016r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Gliwicach odbyło się pierwsze szkolenie Junior Music Course (JMC) dla 6 grupy nauczycieli. Udział w seminarium wzięły 4 osoby. Szkolenie prowadziła Pani Aneta Wach.

Szkolenie JXC Follow up II termin

W dniach 24-27.11.2016r. w YAMAHA Branch Poland w Warszawie odbyło się szkolenie JXC Follow up. W szkoleniu wzięło udział 8 nauczycieli. Seminarium prowadził Pan Patrick Onrust.

Testy JMC Audition oraz szkolenie JMC Pre- Seminar

W dniu 19.11.2016r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyły się testy JMC Audition dla osób, które zamierzają w przyszłości prowadzić zajęcia w programie Junior Music Course. Nauczyciele, którzy pozytywnie zdali testy wzięli udział następnego dnia (20.11.2016r.) w szkoleniu JMC Pre-seminar.

Przesłuchania oraz szkolenie prowadzili: Pani Aneta Wach oraz Pan Sebastian Musioł.

Szkolenie YAMAHA Guitar Course

W dniach 5-6.11.2016r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się po raz pierwszy w Polsce szkolenie YAMAGA Guitar Course – nowy kurs gry na gitarze klasycznej.

Szkolenie prowadził Pan David Besnard, wzięło w nim udział 8 nauczycieli.

Szkolenie FKK/FK Praca z podręcznikiem 1-2

W dniach 4-6.11.2016r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Zielonej Górze odbyło się trzydniowe szkolenie dla nauczycieli z Polski prowadzących zajęcia w SMY w programach Fun Key Kids oraz Fun Key.

Szkolenie prowadził Pan Wojciech Grabowski, wzięło w nim udział 11 osób.

Wszyscy nauczyciele pozytywnie ukończyli seminarium uzyskując certyfikaty.

Nowy, szósty cykl szkoleń JMC

W dniu 4.11.2016r. w YAMAHA Branch Poland (YBP) w Warszawie odbyły się testy JMC Audition dla osób, które zamierzają w przyszłości prowadzić zajęcia w programie Junior Music Course. Nauczyciele, którzy pozytywnie zdali testy wzięli udział następnego dnia (5.11.2016r.) w szkoleniu JMC Pre-seminar.

Przesłuchania oraz szkolenie prowadzili: Pani Aneta Wach oraz Pan Sebastian Musioł.

Szkolenie JXC Follow up

W dniach 13-16.10.2016r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się szkolenie JXC Follow up.

W czterodniowym szkoleniu wzięło udział 15 nauczycieli. Seminarium prowadził Pan Patrick Onrust.

Szkolenie Guitar Encounters - Main Seminar

W dniach 10-12.10.2016r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się trzydniowe szkolenie dla nauczycieli programu Guitar Encounters. W seminarium wzięło udział 3 nauczycieli. Szkolenie prowadził Pan Stuart Shields.

Szkolenie JMC 3 (grupa 5)

W dniach 1-2.10.2016r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Gliwicach odbyło się trzecie szkolenie Junior Music Course dla piątej grupy.

W szkoleniu wzięło udział 5 nauczycieli. Seminarium prowadziła Pani Aneta Wach.

Egzamin Grade 4

W dnu 16.09.2016r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbył się Egzamin Grade 4. Wzięło w nim udział 2 nauczycieli.

Egzamin Grade jest obowiązkowym egzaminem dla nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia w programach JMC, JXC, JAC, JSFC, JSC.

W egzaminie mogą wziąć udział również nauczyciele innych programów.

Egzamin prowadził Pan Patrick Onrust oraz Pan Thomas Kaercher.

Szkolenie przygotowujące do egzaminu Grade 5 i 4

W dniach 2-3.09.2016r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku 7 nauczycieli wzięło udział w seminarium przygotowującym do egzaminu GRADE 5 i 4. Szkolenie prowadził p. Thomas Kaercher.

Grade jest obowiązkowym egzaminem w Szkołach Muzycznych YAMAHA dla nauczycieli programów: Junior Music Course, Junior Extension Course, Junior Advenced Course oraz Pianoforte.

Szkolenie JMC 2

W dniach 24-28.08.2016r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Sosnowcu odbyło się drugie szkolenie Junior Music Course dla 5 grupy. Szkolenie prowadziła Pani Aneta Wach, wzięło w nim udział 5 nauczycieli.

Szkolenia Podstawy Metodyki

W dniach 22-24.08.2016r. w Zamojskiej Szkole Muzycznej YAMAHA odbyło się szkolenie PM PMC Perkusja, prowadzone przez Pana Piotra Wyszyńskiego.

W dniach 22-25.08.2016r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Gliwicach odbyły się szkolenia: PM Gitara Klasyczna, PM FKK/FK oraz PM PMC Wokal. Seminaria prowadzili Państwo Lucyna i Andrzej Tomala.

W dniach 27-30.08.2016r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Zielonej Górze odbyło się szkolenie PM FKK/FK oraz PM PMC Wokal. Seminarium prowadził Pan Wojciech Grabowski.

W sumie we wszystkich szkoleniach z Podstaw Metodyki wzięło udział 31 nauczycieli.

Szkolenia Wczesnodziecięce

W dniach 19-21.08.2016r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się szkolenie „Szkraby i Muzyka”. Osobą prowadzącą  seminarium była Pani Magdalena Szczerba.

W dniach 27-31.08.2016r. w Zielonej Górze odbyło się szkolenie „Niemowlaki w Krainie Dźwięków” oraz „Szkraby i Muzyka”. Szkolenia prowadziła Pani Monika Grabowska.

W sumie we wszystkich szkoleniach wczesnodziecięcych wzięło udział 11 nauczycieli.

Szkolenia Guitar Encounters

W dniu 17.08.2016r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się szkolenie Guitar Encounters Pre-seminar. Seminarium było przeznaczone dla nowych nauczycieli, którzy chcą prowadzić zajęcia w tym programie.

W dniach 18-19.08.2016r. odbyło się dwudniowe szkolenie Guitar Encounters Follow-up. W szkoleniu wzięli udział nauczyciele, którzy prowadzą zajęcia w tym programie.

Seminaria prowadził Pan Stuart Shields. W sumie wzięło w nich udział 10 nauczycieli.

Szkolenie JMC 1 (Grupa 5)

W dniach 30.06-3.07.2016r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Gliwicach odbyło się czterodniowe szkolenie Junior Music Course 1. Seminarium prowadziła Pani Aneta Wach, wzięło w nim udział 6 nauczycieli.

Spotkanie Generalne Właścicieli Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce

W dniu 24.06.2016r. w Centrum Kongresowym Warszawianka w Jachrance odbyło się doroczne Spotkanie Generalne dyrektorów Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce.
Podczas Spotkania Generalnego Centrala Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce postanowiła oficjalnie przyznać wyróżnienia „TOP 10 Menedżerów roku 2015/2016”. Wyróżnienia otrzymali:

* p. Roman Anderski – YSM Jastrzębie Zdrój, Wodzisław Śląski, Racibórz, Sosnowiec

* pp. Marcela i Marcin Bujnowicz – YSM Katowice

* pp. Monika i Wojciech Grabowscy – YSM Zielona Góra

* p. Waldemar Jednoróg – YSM Konin, Koło, Kalisz, Turek

* p. Arkadiusz Kruber – YSM Szczecin

* p. Marek Rybarczyk – YSM Gniezno, Wągrowiec, Oborniki Wielkopolskie

* p. Adam Rzepliński – YSM Bydgoszcz, Inowrocław, Świecie

* p. Mariusz Stącel – YSM Rzeszów, Łańcut

* p. Bartosz Szaraniec – YSM Częstochowa

* pp. Lucyna i Andrzej Tomala – YSM Gliwice

Szkolenie JMC 4 (grupa 4)

W dniach 2-5.06.2016r. w YAMAHA Branch Poland w Warszawie odbyło się czwarte szkolenie Junior Music Course dla czwartej grupy nauczycieli.

Seminarium prowadziła Pani Aneta Wach, wzięły w nim udział 3 osoby. 

Testy Audition

W dniu 8.04.2016r. w  Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyły się testy „JMC Audition” przeznaczone dla kandydatów na nauczycieli w powyższym programie.

Przesłuchania były prowadzone przez p. Anetę Wach oraz p. Patricka Onrust.

W dniu 9.04.2016r., po pozytywnie zdanych testach nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu JMC Pre – seminar, prowadzonym przez p. Anetę Wach.

Szkolenie przygotowujące do egzaminu Grade 5 i 4

W dniach 5-6.03.2016r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku 11 nauczycieli wzięło udział w seminarium przygotowującym do egzaminu GRADE 5 i 4. Szkolenie prowadził p. Thomas Kaercher.

Grade jest obowiązkowym egzaminem w Szkołach Muzycznych YAMAHA dla nauczycieli programów: Junior Music Course, Junior Extension Course, Junior Advenced Course oraz Pianoforte.

III Edycja Bałtyckiego Festiwalu Gitary Elektrycznej BFGE

W dniach 1-3 Maja 2016r. odbyła się kolejna już edycja festiwalu gitary elektrycznej.

Festiwal odbył się na terenie ośrodka Rewita WDW w Unieściu koło Mielna.

BFGE jest adresowany do dzieci i młodzieży do lat 18 - tu. Głównym elementem festiwalu jest dwuetapowy konkurs „Moje solo”, który odbył się w trzech poniższych kategoriach wiekowych:

- do 12 lat

- od 13 do 15 lat

- od 16 do 18 lat.

Uczestników festiwalu oceniało międzynarodowe Jury w składzie: 

p. Stuart Shields - Przewodniczący, p. Rowan J Parker oraz p. Czesław Zdrojewski.  

Bałtycki Festiwal Gitary Elektrycznej jest wyjątkowym wydarzeniem kształtującym

artystycznie młodych gitarzystów elektrycznych.

Więcej informacji o Bałtyckim Festiwalu Gitary Elektrycznej znajdą Państwo na stronie internetowej www.bfge.pl

Szkolenia Wczesnodziecięce

W dniach 18-21.02.2016r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Zielonej Górze odbyły się szkolenia Wiadomości Wstępne Niemowlaki w Krainie Dźwięków oraz Szkraby i Muzyka prowadzone przez Panią Monikę Grabowską.

W sumie w szkoleniach uczestniczyło ośmiu nauczycieli, którzy zamierzają rozpocząć pracę na powyższych programach w Szkołach Muzycznych YAMAHA.

EUROPEJSKI FESTIWAL KOMPOZYCJI DZIECIĘCEJ (EJOC) – MONACO 2016r.

W dniu 13.02.2016r. w Teatrze „Princesse Grace” w Monaco odbył się IX European Junior Original Concert – Festiwal Kompozycji Dziecięcej.

Podczas EJOC dwunastu uczniów uczęszczających do Szkół Muzycznych YAMAHA w Europie w wieku nie przekraczającym 15 lat miało szansę zaprezentować swoje własne kompozycje.

Co roku EJOC odbywa się w innym kraju. Już dziś serdecznie zapraszamy na X European Junior Original Concert, który odbędzie się w 2017 roku w Warszawie!

Szkolenie PMC Perkusja - praca z podręcznikiem

W dniach 5-6.12.2015r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Zamościu odbyło się dwudniowe szkolenie PMC Perkusja - praca z podręcznikiem. Udział w szkoleniu wzięło 6 nauczycieli. Seminarium prowadził Pan Piotr Wyszyński.

Szkolenie JMC 4 grupa 3

W Szkole Muzycznej YAMAHA w Gliwicach w dniach 4-5.12.2015r. odbyło się czwarte seminarium Junior Music Course dla trzeciej grupy nauczycieli. W Szkoleniu wzięło udział 5 osób. Seminarium prowadziła Pani Aneta Wach.

Szkolenie Guitar Encounters – follow up

W dniach 28-29.11.2015r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się szkolenie Guitar Encounters – follow up prowadzone przez Pana Stuarta Shields. W dwudniowym seminarium wzięło udział 7 nauczycieli.  

Szkolenie Guitar Encounters - Main seminar

W dniach 25-27.11.2015r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się szkolenie Guitar Encounters - Main seminar. Szkolenie prowadził p. Stuart Shields, wzięło w nim udział 5 nauczycieli.

Szkolenie JMC 3

W Szkole Muzycznej YAMAHA w Sosnowcu w dniach 21-22.11.2015r. odbyło się trzecie seminarium Junior Music Course dla IV grupy nauczycieli. Szkolenie prowadziła Pani Aneta Wach, wzięły w nim udział 3 osoby.

Szkolenie Gitara Klasyczna - praca z podręcznikiem 1-2

W dniach 23-25.10.2015r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Bydgoszczy odbyło się trzydniowe szkolenie Gitara Klasyczna - praca z podręcznikiem 1-2. Udział w szkoleniu wzięło 3 nauczycieli. Prowadzącą seminarium była Pani Małgorzata Pusowska.

Szkolenie Guitar Encounters Pre-seminar

W dniach 16-17.10.2015r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się szkolenie Guitar Encounters Pre-seminar. Szkolenie było przeznaczone dla nauczycieli, którzy w przyszłości chcą prowadzić w SMY program Guitar Encounters. Udział w szkoleniu wzięło 5 nauczycieli, prowadzącym seminarium był Pan Stuart Shields.

Szkolenie New JXC  

W dniach 8-11.10.2015r. oraz 26-29.11.2015r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyły się 4-dniowe szkolenia wprowadzające do nowej wersji programu JXC – Junior Extension Course. Szkolenia przeznaczone były dla nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia w starej wersji programu JXC, jak również dla nauczycieli programu Junior Music Course, aby móc kontynuować pracę z uczniami. W seminarium wzięło w sumie udział 39 nauczycieli, prowadzącym szkolenie był Pan Patrick Onrust.

Szkolenie Junior Music Course 2

W dniach 9-13.09.2015r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Sosnowcu odbyło się drugie szkolenie JMC 2 dla grupy IV. Szkolenie prowadziła p. Aneta Wach. Udział w nim wzięło 3 nauczycieli.

Szkolenie przygotowujące do egzaminu Grade 5 i 4

W dniach 26-27.08.2015r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się seminarium przygotowujące nauczycieli do egzaminu GRADE 5 i 4. Grade jest obowiązkowym egzaminem dla nauczycieli programów: Junior Music Course, Junior Extension Course, Junior Advenced Course oraz Pianoforte. Szkolenie prowadził p. Thomas Kaercher. Udział w nim wzięły 3 osoby.  

Szkolenie Pianoforte

W dniach 25.08.2015r. oraz 7.11.2015r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyły się pierwsze w Polsce seminaria Pianoforte, które prowadził p. Thomas Kaercher. Szkolenia były przeznaczone dla nauczycieli programów keyboardowych, którzy chcą prowadzić zajęcia w programie Pianoforte. Udział w szkoleniach wzięło 27 osób.

Szkolenia z Podstaw Metodyki 

W miesiącu sierpniu odbyły się szkolenia z Podstaw Metodyki dla nauczycieli, którzy rozpoczynają pracę w systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna w programach: GLG, FKK/FK, SiM, NwKD, PMC. W tym roku odbyło się 13 szkoleń metodycznych, w których wzięło udział 87 nauczycieli.

Spotkanie Generalne właścicieli Szkół Muzycznych YAMAHA 2015

W dniu 2.07.2015r. w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbyło się doroczne Spotkanie Generalne właścicieli Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce.
Podczas Spotkania Generalnego Centrala Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce postanowiła wyróżnić niektórych Kontrahentów i oficjalnie przyznać wyróżnienia„Szkoła Roku” oraz „Meneger Roku”.

Tytuł "Szkoły Roku" otrzymali:

 • Państwo Marcela i Marcin Bujnowicz – YSM Katowice, za rozwój placówki i wzorową współpracę,

 • Państwo Monika i Wojciech Grabowski – YSM Zielona Góra, za rozwój placówki i wzorową współpracę,

 • Pan Arkadiusz Kruber – YSM Szczecin, za dynamiczny rozwój placówek,

 • Państwo Lucyna i Andrzej Tomala – YSM Gliwice, za rozwój placówki i wzorową współpracę,

 • Pan Bartosz Szaraniec – YSM Częstochowa, za rozwój placówki i wzorową współpracę,

 • Pani Gabriela Jagaczewska – YSM Łęczna, za największy rozwój nowej placówki.

 

Tytuł "Menedżera roku" otrzymali:

 • Pan Mariusz Stącel – YSM Rzeszów, Łańcut, za dynamiczny rozwój placówek i wzorową współpracę,

 • Pan Waldemar Jednoróg – YSM Konin, Koło, Turek, Kalisz, za rozwój placówek i wzorową współpracę,

 • Pan Marek Rybarczyk – YSM Gniezno, Wągrowiec, Oborniki Wielkopolskie za rozwój placówek i wzorową współpracę,

 • Pan Adam Rzepliński – YSM Bydgoszcz, Inowrocław, Świecie, za rozwój placówek i wzorową współpracę,

 • Pan Roman Anderski – YSM Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Sosnowiec, za rozwój placówek i wzorową współpracę,

Podziękowanie

 • Pan Czesław Zdrojewski – YSM Koszalin, otrzymał podziękowanie za organizację Bałtyckiego Festiwalu Gitary Elektrycznej, propagowanie programu Guitar Encounters oraz systemu YAMAHA Szkoła Muzyczna na arenie międzynarodowej.

Szkolenie Junior Music Course 1

W dniach 28-30.05.2015r. w YAMAHA Branch Poland w Warszawie odbyła się czwarta seria szkolenia Junior Music Course 1.  Szkolenie prowadziła Pani Aneta Wach. Wzięło w nim udział 4 nauczycieli.

II Bałtycki Festiwal Gitary Elektrycznej (BFGE)

W dniach 1-3 maja 2015r. w Unieściu odbył się II Bałtycki Festiwal Gitary Elektrycznej. Celem Festiwalu była popularyzacja gry na gitarze elektrycznej oraz wykształcenie nawyku świadomej i krytycznej percepcji sztuki wśród dzieci i młodzieży. Festiwal jest imprezą cykliczną, odbywać się będzie co roku.  Docelowo będzie miał charakter międzynarodowy. Uczestników festiwalu oceniało międzynarodowe Jury w składzie: p. Stuart Shields - Przewodniczący, p. Rowan J Parker oraz p. Czesław Zdrojewski.  

Więcej informacji o Bałtyckim Festiwalu Gitary Elektrycznej znajdą Państwo na stronie internetowej www.bfge.pl

„School Junior Original Concert” (SJOC) w Pułtusku

W dniu 23 kwietnia 2015r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Pułtusku, odbył się pierwszy w Polsce koncert z serii „School Junior Original Concert” (szkolny koncert kompozycji dziecięcej). Podczas koncertu zostały zaprezentowane utwory repertuarowe uczniów programu JXC oraz JAC, jak również kompozycje własne ośmiorga dzieci. Koncert spotkał się z wyjątkowym uznaniem i zachwytem rodziców. Dzieci zostały przygotowane do koncertu przez Pana Marka Karwańskiego.

Testy Audition oraz szkolenie Pre-seminar

W dniu 17.04.2015r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Pułtusku odbyły się testy JMC Audition. Testy były przeprowadzone przez p. Anetę Wach oraz p. Thomasa Kaercher. Następnego dnia, po pozytywnie zdanych testach nauczyciele uczestniczyli w  szkoleniu JMC Pre – seminar.

Szkolenie Junior Music Course 3

W dniach 11-12.04.2015r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Gliwicach odbyło się trzecie szkolenie JMC dla grupy III. W szkoleniu wzięło udział 7 nauczycieli. Seminarium prowadziła Pani Aneta Wach.

Szkolenie Junior Music Course 4

W dniach 20-21.03.2015r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się czwarte szkolenie JMC dla grupy II. W szkoleniu wzięło udział 9 nauczycieli. Seminarium prowadziła Pani Aneta Wach.

Szkolenie NwKD i SiM – Zielona Góra

W dniach 16-20.02.2015r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Zielone Górze obyły się szkolenia "Wiadomości Wstępne Niemowlaki w Krainie Dźwięków" oraz "Szkraby i Muzyka". W sumie w wiadomościach wstępnych wzięło udział pięciu nauczycieli. Szkolenie prowadziła Pani Monika Grabowska.

Szkolenie Podstawy Metodyki Gitara Klasyczna – Bydgoszcz

W dniach 14-17.02.2015r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Bydgoszczy odbyło się szkolenie Podstawy Metodyki Gitara Klasyczna. W seminarium wzięły udział dwie osoby. Szkolenie prowadziła Pani Małgorzata Pusowska.

Uczniowie z Polski na Europejskim Festiwalu Kompozycji Dziecięcej (EJOC) w Atenach w 2015 roku.

 "Junior Original Concert" został zainicjowany w 1972 roku i jest organizowany przez YAMAHA Music Foundation. Od 2008 roku corocznie odbywa się w innym europejskim mieście, jako "European Junior Original Concert". Festiwal umożliwia młodym kompozytorom z całej Europy, prezentację swoich własnych, autorskich kompozycji. Poprzednie edycje EJOC odbyły się między innymi w Londynie, Wenecji, Wiedniu i Madrycie.

14 lutego 2015r. "European Junior Original Concert” został zorganizowany w Megaro Mousikis w Atenach. W tym roku po raz pierwszy wzięli w nim udział uczniowie z Polski. Nasz kraj reprezentowała dwójka trzynastolatków ze Szkoły Muzycznej YAMAHA w Zielonej Górze. Kompozycja Julii Wobalis i Filipa Gąsiorowskiego w drodze eliminacji pokonała kilkadziesiąt innych kompozycji z całej Europy. Uczniowie Pana Wojciecha Grabowskiego zaprezentowali swój autorski, trzyczęściowy utwór pod tytułem "Dzień z życia pianisty" grany na cztery ręce.

W koncercie wystąpili uczniowie ze Szkół Muzycznych YAMAHA z takich krajów jak: Francja, Austria, Niemcy, Wielka Brytania, Polska, Włochy, Portugalia i Grecja.

Gratulujemy młodym artystom i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy serdecznie do posłuchania utworu Julii i Filipa: https://www.youtube.com/watch?v=0bjjju9Gup4

Seminarium administracyjne

W dniu 7.02.2015r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się Szkolenie Administracyjne. Do współpracy w systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna przystąpiła jedna firma. Nowa placówka YSM zostanie otwarta w mieście Giżycko.

Serdecznie witamy nowego Kontrahenta i życzymy wiele sukcesów na polu edukacji muzycznej.

Szkolenie JMC 2 seria III

W dniach 5-8.02.2015r. w YAMAHA Branch Poland w Warszawie odbyło się szkolenie JMC 2. Jest to już trzecia seria szkolenia JMC. Seminarium prowadziła Pani Aneta Wach, udział w nim wzięło 8 osób.

Szkolenie Mali Muzycy

W dniach 9-10.01.2015r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się szkolenie Mali Muzycy (JXC). Seminarium było prowadzone przez Pana Marka Karwańskiego, udział w nim wzięło 4 nauczycieli.

Szkolenie JMC 3 seria II

W dniach 6-7.12.2014r. w YAMAHA Branch Poland w Warszawie miało miejsce szkolenie Junior Music Course 3. Udział w spotkaniu wzięło 5 nauczycieli. Szkolenie prowadził Pan Aleksander Zieliński.

Szkolenie JMC 1 seria III

W dniach 4-7.12.2014r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Gliwicach odbyło się szkolenie Junior Music Course 1. Seminarium było prowadzone przez Panią Anetę Wach. Wzięło w nim udział 7 nauczycieli, którzy pozytywnie zaliczyli testy Audition, rozpoczynając tym samym nowy cykl szkolenia JMC.

Szkolenie Guitar Encounters Follow-up

W dniach 27-28.11.2014r. i 29-30.11.2014r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA odbyło się szkolenie Guitar Encounters Follow-up prowadzone przez Pana Stuarta Shields. W szkoleniu wzięło udział w sumie 14 nauczycieli.

Szkolenie JMC Follow-up

W dniach 27-28.11.2014r. w YAMAHA Branch Poland w Warszawie odbyło się szkolenie JMC Follow-up prowadzone przez Pana Livin Lefebre. W szkoleniu wzięło udział 5 nauczycieli, którzy uczą programu JMC w placówkach YAMAHA Szkoła Muzyczna.

Szkoła Muzyczna YAMAHA w Pułtusku - Jubileusz 20-lecia!

W dniu 11.10.2014r. pierwsza w Polsce placówka YAMAHA Szkoła Muzyczna w Pułtusku obchodziła jubileusz 20-lecia. Z tej okazji został zorganizowany uroczysty koncert w Sali Maneż w Domu Polonii, na którym można usłyszeć i obejrzeć występy muzyczne w wykonaniu uczniów, absolwentów i nauczycieli Szkoły Muzycznej YAMAHA w Pułtusku.
Na widowni nie zabrakło gości oficjalnych, przyjaciół, znajomych, a przede wszystkim rodzin wszystkich artystów.
Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i wspólne muzyczne świętowanie.

JMC Audition (testy)

W dniu 13.11.2014r. w YAMAHA Branch Poland w Warszawie odbyły się testy Audition. Udział w nich wzięło 10 nauczycieli.Osobami prowadzącymi Audition byli Pan Patrick Onrust (YAMAHA Music Europa) oraz Pani Aneta Wach (YAMAHA Szkoła Muzyczna Tychy). Dzień po testach, w dniu 14.11.2014r. nauczyciele, którzy zdali Audition wzięli udział w JMC - Pre seminar, na którym poszerzyli swoje wiadomości dotyczące pracy w programie Junior Music Course.

Szkolenia Praca z podręcznikiem 1-2

W Szkole Muzycznej YAMAHA w Gliwicach w dniach 10-12.10.2014r. zostały zorganizowane szkolenia FKK/FK Praca z podręcznikiem 1-2 oraz Gitara Klasyczna Praca z podręcznikiem 1-2. W szkoleniach wzięli udział nauczyciele, którzy pozytywnie zaliczyli Podstawy Metodyki powyższych programów. W sumie w szkoleniach wzięło udział 12 nauczycieli. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty.
Szkolenia prowadzili: Pani Lucyna i Pan Andrzej Tomala.

W dniach 24-26.10.2014r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Zielonej Górze odbyło się szkolenie FKK/FK Praca z podręcznikiem 1-2 prowadzone przez Pana Wojciecha Grabowskiego. W szkoleniu wzięło udział 7 nauczycieli, którzy pozytywnie zaliczyli Podstawy Metodyki powyższego programu.

Szkolenie JMC follow-up

 W dniach 25-28.09.2014r. w YAMAHA Branch Poland w Warszawie odbyło się czterodniowe seminarium JMC Follow-up. Szkolenie przeznaczone było dla osób, które wzięły udział w seminarium przeprowadzającym z „Dźwiękoludków” na „Junior Music Course”. Udział w spotkaniu wzięło 26 osób. Prowadzącym szkolenie był Pan Patrick Onrust.
W drugim terminie powyższe szkolenie odbyło się w dniach 30.10-2.11.2014r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku. Wzięło w nim udział 14 osób.

Szkolenie JMC 2

 W dniach 4-7.09.2014r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się drugie z (cyklu czterech) szkolenie JMC. Udział w seminarium wzięło 6 osób. Prowadzącymi szkolenie byli: p. Patrick Onrust (YAMAHA Music Europa) oraz p. Aneta Wach (YAMAHA Szkoła Muzyczna Tychy). Po pozytywnym zaliczeniu tego szkolenia nauczyciele mogą rozpocząć pracę w programie JMC.

Szkolenia z Podstaw Metodyki

W dniach 18-21.08.2014r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Gliwicach odbyły się Podstawy Metodyki (PM) FKK/FK, GLG, PMC.
W dniach 18-22.08.2014r. w Zielonej Górze zostały zorganizowane szkolenia Wiadomości Wstępne (WW) NwKD i SiM, natomiast w dniach 23-26.08.2014r. odbyło się szkolenie PM FKK/FK.
W Zamościu w dniach 25-29.08.2014r. odbyły się szkolenia Wiadomości Wstępne NwKD, SiM, oraz PM PMC Perkusja.
W dniach 23-26.08.2014r. w Bydgoszczy miały miejsce szkolenia PM Gitara Klasyczna i PMC.
Szkolenia z Podstaw Metodyki były przeznaczone dla nauczycieli rozpoczynających pracę w systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna.

W sumie w Podstawach Metodyki w sezonie letnim wzięło udział 51 nauczycieli.

Szkolenie Administracyjne

W dniu 1.07.2014r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się Szkolenie Administracyjne. Do współpracy w systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna przystąpiły trzy firmy. Nowe placówki YSM zostaną otwarte od września w miastach: Łęczna, Grodzisk Mazowiecki - Książenice oraz Opole (zmiana właściciela).

Nowych kontrahentów serdecznie witamy i życzymy wielu sukcesów na polu edukacji muzycznej.

Szkolenie Junior Music Course 1

W dniach 12-15.06.2014r. odbyło się pierwsze (z cyklu trzech) szkolenie JMC. W seminarium mogli uczestniczyć nauczyciele, którzy pozytywnie zdali testy Audition. Szkolenie prowadził Pan Aleksander Zieliński. Udział w nim wzięło 7 nauczycieli

Spotkanie Generalne właścicieli Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce

W dniach 24-25.05.2014r. z Domu Polonii w Pułtusku odbyło się dwudniowe Spotkanie Generalne właścicieli Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce.
W tym roku spotkanie miało szczególny charakter, z uwagi na Jubileusz 20-lecia działalności systemu YSM w naszym kraju.
Miejsce Spotkania nie było przypadkowe - na terenie Domu Polonii, w 1994 r. odbyły się pierwsze tego typu zajęcia muzyczne.

Podczas Spotkania Generalnego Centrala Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce postanowiła wyróżnić niektórych Kontrahentów przyznając poniższe tytuły:

Tytuł "Szkoły Roku" otrzymali:

- Pan Wojciech Grabowski – YSM Zielona Góra - za rozwój placówki i wzorową współpracę,
  - Państwo Lucyna i Andrzej Tomala – YSM Gliwice - za rozwój placówki i wzorową współpracę,
  - Pan Bartosz Szaraniec – YSM Częstochowa - za rozwój placówki i wzorową współpracę,
  - Państwo Marcela i Marcin Bujnowicz – YSM Katowice - dla największej placówki w Polsce,
  - Państwo Katarzyna i Krzysztof Sypień – YSM w Goleniowie - za największy rozwój nowej placówki,
  - Pan Wojciech Kożuchowski – YSM w Mińsku Mazowieckim - za największy rozwój nowej placówki

 

Tytuł "Menedżera roku" otrzymali:

 - Pan Mariusz Stącel – YSM Rzeszów, Łańcut - za rozwój placówek
   - Pan Waldemar Jednoróg – YSM Konin, Koło, Turek - za rozwój placówek

Test Podstawowych Umiejętności Muzycznych w Pułtusku

W dniu 16.05.2014r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Pułtusku odbył się Test Podstawowych Umiejętności Muzycznych dla uczniów kończących kurs „Dźwiękoludki”. Dzieci zostały przygotowane przez Pana Marka Karwańskiego. Udział w egzaminie wzięło 5 osób.

Osobą egzaminującą była Pani Martyna Karwańska.

Testy Audition do JMC

W dniach 8-9.05.2014r. w YAMAHA Branch Poland w Warszawie odbyły się Testy Audition. W sumie w rozłożonych na dwa dni testach wzięło udział 12 osób.
Osobami prowadzącymi Audition byli: Pan Patrick Onrust (YAMAHA Music Europa) oraz Pani Aneta Wach (YAMAHA Szkoła Muzyczna Tychy).

Test Podstawowych Umiejętności Muzycznych

W dniu 26.04.2014r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Pabianicach odbył się test sprawdzający umiejętności muzyczne czwórki dzieci, które ukończyły program „Dźwiękoludki”. Uczniowie zostali przygotowani przez Panią Gabrielę Reguła. Osobą egzaminującą była Pani Eunike Piekarczyk-Jednoróg. Każde dziecko uczestniczące w TPUM otrzymało pamiątkowy dyplom.

Test Podstawowych Umiejętności Muzycznych

 W dniu 12.04.2014r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Warszawie (dzielnica Ochota) odbył się Test Podstawowych Umiejętności Muzycznych dla uczniów kończących kurs „Dźwiękoludki”. Dzieci zostały przygotowane przez Panią Katarzynę Borowską. Udział w egzaminie wzięło trzech uczniów. Osobą egzaminującą była Pani Agata Hawryluk.

Szkolenie "Gitara Klasyczna - praca z podręcznikiem 3-4"

W dniach 29-30.03.2014r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Gliwicach odbyło się szkolenie „Gitara Klasyczna Praca z podręcznikiem 3-4” prowadzone przez Pana Andrzeja Tomalę. Udział w seminarium wzięły 3 osoby. Po pozytywnym zaliczeniu szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikaty.

Szkolenie Podstawy Metodyki Gitara Klasyczna (GLG), Podstawy Metodyki Popular Music Course (PMC)

W dniach 1-4.02.2014r. w Bydgoskiej Szkole Muzycznej YAMAHA odbyły się szkolenia: Podstawy Metodyki Gitara Klasyczna oraz Podstawy Metodyki PMC wokal, skrzypce, saksofon, flet poprzeczny.
W sumie udział w szkoleniu wzięło 9 osób, prowadzącą seminarium była Pani Małgorzata Pusowska.
Wszyscy nauczyciele pozytywnie zaliczyli szkolenie, dzięki czemu mogą rozpocząć prowadzenie zajęć w systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna.

Szkolenie FKK/FK Podstawy Metodyki

W dniach 30.01-1.02.2014r. w Gliwickiej Szkole Muzycznej YAMAHA odbyło się trzydniowe szkolenie "Podstawy Metodyki FKK/FK". Było ono przeznaczone dla nauczycieli rozpoczynających pracę w systemie YSM. Udział w seminarium wzięły 4 osoby, natomiast prowadzącą szkolenie była Pani Lucyna Tomala.

Egzamin Grade 9

W dniu 25.01.2014r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Katowicach odbył się Egzamin GRADE 9. Egzamin miał na celu sprawdzenie umiejętności uczniów, którzy ukończyli kurs "Mali Muzycy".
Do egzaminu przystąpiły cztery osoby z katowickiej YSM.
Do powyższego egzaminu przygotowywał uczniów Pan Sebastian Musioł, natomiast egzaminatorami byli Pan Patrick Onrust oraz Pan Thomas Kaercher. Nad przebiegiem egzaminu czuwał Pan Marek Karwański.

Szkolenie JXC (Mali Muzycy)

W dniach 3-4.01.2014r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się dwudniowe szkolenie „Mali Muzycy”. Seminarium było przeznaczone dla osób, które prowadzą program „Dźwiękoludki” na czwartym podręczniku.

Udział w spotkaniu wzięło 5 osób. Prowadzącym szkolenie był Pan Marek Karwański.

Szkolenie PMC Gitara Elektryczna praca z podręcznikiem

W dniach 7-8.12.2013r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku, odbyło się szkolenie PMC Gitara Elektryczna praca z podręcznikiem. W szkoleniu wzięło udział czterech nauczycieli, którzy pozytywnie zaliczyli „Podstawy Metodyki”. Prowadzącym seminarium był Pan Aleksander Borowiecki.

Szkolenie "FKK/FK - praca z podręcznikiem 1-2"

W dniach 15-17.11.2013r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Zielonej Górze odbyło się szkolenie „FKK/FK praca z podręcznikiem 1-2”. Seminarium było prowadzone przez Pana Wojciecha Grabowskiego. Wzięło w nim udział jedenaście osób. Szkolenie było przeznaczone dla nauczycieli, którzy pozytywnie zaliczyli „Podstawy Metodyki”.

Szkolenie "Warsztaty wczesnodziecięce"

W dniach 9-11.11.2013r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyły się warsztaty wczesnodziecięce. Seminarium było przeznaczone dla nauczycieli, którzy uczestniczyli w „Wiadomościach wstępnych” pozytywnie je zaliczając. W szkoleniu wzięło udział 8 osób, prowadzącą była Pani Magdalena Szczerba.

Szkolenie "FKK/FK - praca z podręcznikiem 1-2", "Gitara klasyczna - praca z podręcznikiem 1-2"

W dniach 9-11.11.2013r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Gliwicach odbyły się dwa szkolenia: "FKK/FK - praca z podręcznikiem 1-2" oraz „GLG – Praca z podręcznikiem 1-2” prowadzone przez Państwa Lucynę i Andrzeja Tomala. W seminariach wzięło udział łącznie 14 nauczycieli. Po pozytywnym zaliczeniu szkolenia uczestnicy otrzymują certyfikat.

Szkolenie Guitar Encounters 2

W dniach 28-30.10.2013 odbyło się szkolenie Guitar Encounters 2. W szkoleniu wzięło udział 15 osób. Prowadzącymi byli dwaj wybitni seminar-leaderzy z Wielkiej Brytanii – Pan Stuart Shields oraz Pan Rowan J. Parker. Wszyscy uczestnicy seminarium pozytywnie zaliczyli szkolenie. Umożliwiło im to znalezienie się w gronie pierwszych osób w Polsce, które mogą prowadzić ten innowacyjny kurs nauki gry na gitarze elektrycznej w placówkach YAMAHA Szkoła Muzyczna.

 

Szkolenie PMC Saksofon - warsztaty

 W dniach 17-18.10.2013r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce odbyły się dwudniowe warsztaty saksofonowe. Szkolenie było przeznaczone dla nauczycieli, którzy pozytywnie zaliczyli Podstawy Metodyki PMC Saksofon. W szkoleniu wzięło udział 3 nauczycieli. Prowadzącym seminarium był Pan Lievin Levebrve.

 

Szkolenie "Junior Music Course" 3 (JMC 3)

W dniach 15-16.10.2013r. w YAMAHA Branch Office w Warszawie odbyło się trzecie (z cyklu czterech) szkolenie Junior Music Course. Udział w seminarium wzięło 5 nauczycieli. Prowadzącym szkolenie był Pan Lievin Levebrve.

Szkolenie Guitar Encounters 1 (cykl II)

W dniach 5-6.10.2013r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA odbyło się szkolenie Guitar Encounters 1. Jest to program, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród właścicieli placówek YSM w Polsce. W szkoleniu wzięło udział 7 nauczycieli. Prowadzącym seminarium był Pan Stuart Shields.

 

 

Prezentacja systemu informatycznego

W dniu 28 września 2013r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Zielonej Górze odbyła się prezentacja systemu informatycznego do zarządzania placówkami YSM. Program został dopasowany do potrzeb funkcjonowania Szkoły Muzycznej YAMAHA. Podczas spotkania zostało dokładnie zaprezentowane funkcjonowanie całego systemu.

Udział w spotkaniu wzięli dyrektorzy największych placówek w Polsce.

Szkolenie Junior Music Course (JMC) dla dotychczasowych nauczycieli

W dniach 12-15.09.2013r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce odbyło się już drugie szkolenie JMC dla dotychczasowych nauczycieli. Udział w seminarium wzięło 21 osób. Prowadzącym szkolenie był Pan Patrick Onrust.

Szkolenia z Podstaw Metodyki

W dniach 16-19.08.2013r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Bydgoszczy odbyły się szkolenia: Podstawy Metodyki Gitara Klasyczna oraz Podstawy Metodyki PMS wokal, skrzypce, saksofon, flet poprzeczny. W sumie w seminariach wzięło udział 10 osób. Prowadzącą szkolenie była Pani Małgorzata Pusowska.

Szkolenie "Junior Music Course" 2 (JMC 2)

W dniach 27-30.08.2013r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się drugie (z cyklu czterech) seminarium "Junior Music Course" (JMC 2). W szkoleniu wzięło udział 6 osób. Prowadzącym szkolenie był Pan Aleksander Zieliński.

Szkolenie Guitar Encounters

W dniach 19-20.08.2013r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA odbyło się szkolenie Guitar Encounters 1. Było to pierwsze tego typu szkolenie w Polsce. Wzięło w nim udział 17 nauczycieli, którzy zostali podzieleni na dwie grupy. W pierwszej grupie seminarium prowadził Pan Stuart Shields, natomiast w drugiej Pan Rowan Parker. Szkolenie było przeznaczone dla nauczycieli grających na gitarze elektrycznej, którzy w przyszłości chcą prowadzić w SMY program Guitar Encounters.

Szkolenia wczesnodziecięce.
W dniach od 19-24.08.2013r. odbyły się szkolenia "Niemowlaki w Krainie Dźwięków", "Szkraby i Muzyka", "Cudowny Świat Muzyki" wiadomości wstępne. W szkoleniach wzięło udział w sumie 13 osób. Seminaria były przeznaczone dla osób rozpoczynających pracę w powyższych programach. Osobą prowadzącą szkolenie była Pani Magdalena Szczerba.

 Szkolenie PMC Gitara Elektryczna/Basowa Podstawy Metodyki.
W dniach 20-22.08.2013r. odbyło się szkolenie PM PMC Gitara Elektryczna/Basowa, prowadzone przez Pana Aleksandra Borowieckiego. Seminarium było przeznaczone dla osób, które rozpoczynają współpracę w systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna. W spotkaniu wzięło udział czterech nauczycieli.Szkolenie Administracyjne.
W dniu 17.08.2013r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA odbyło się szkolenie Administracyjne. W seminarium wzięła udział jedna osoba, która od września 2013r. rozpocznie współpracę w systemie YSM. Właścicielem nowo otwartej placówki YSM w Krakowie jest Pan Piotr Olechowski. Serdecznie witamy naszego nowego kontrahenta i życzymy samych sukcesów w prowadzeniu placówki YAMAHA Szkoła Muzyczna.Szkolenie Administracyjne.
W dniu 2.07.2013r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się Szkolenie Administracyjne. W spotkaniu wzięły udział osoby, które od września 2013r. rozpoczną współpracę w systemie YSM. Nowo otwarte placówki to:

 • YSM w Mińsku Mazowieckim - p. Wojciech Kożuchowski
 • YSM w Goleniowie - p. Krzysztof Sypień
 • YSM w Warszawie (Wawer) - p. Magdalena Mazurkiewicz i p. Agnieszka Ejdys
 • YSM w Trzebnicy - p. Bartosz Świtalski
 • YSM w Tarnobrzegu - p. Aleksander Borowiecki
 • YSM w Dąbrówce - p. Piotr Tomkowiak
 • YSM w Wołominie - p. Piotr Kurpik

Serdecznie witamy naszych nowych kontrahentów i życzymy samych sukcesów w prowadzeniu placówek YAMAHA Szkoła Muzyczna.Rekord Polski w masowej grze na zestawach perkusyjnych

     W dniu 15.06.2013r. uczniowie ze Szkoły Muzycznej YAMAHA w Zamościu wraz z perkusistami z całej Polski ustanowili nowy rekord Polski w jednoczesnej grze na zestawach perkusyjnych. W tym roku uczestnicy wykonywali utwór "Eye Of The Tiger" zespołu Survivor.
     Dodatkową atrakcją tegorocznej imprezy był konkurs szybkości: 60 sekund techniką single stroke roll. Dla trzech najszybszych uczestników przewidziane były ciekawe nagrody, ufundowane przez Centralę Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce. Organizatorami całego przedsięwzięcia byli Państwo Marta i Piotr Wyszyńscy. Nadzorującym wydarzenie był Pan Dionizy Zejer - kontroler wszystkich kontrolerów z Polskich Osobliwości.

 

 Nowe JMC Audiotion, nowe JMC pre-seminar

W dniu 31.05.2013r. oraz 6.06.2013r. odbyły się testy Audiotion dla osób, które planują w przyszłości prowadzić zajęcia w programie JMC w systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna. W sumie w Audiotion wzięło udział 13 osób. Po pozytywnym zaliczeniu Audiotion nauczyciele w dniu 7.06.2013r. uczestniczyli w szkoleniu nowe JMC Pre-seminar.
Audiotion oraz Pre-seminar odbyło się w YAMAHA Branch Office w Warszawie, prowadzącym był Pan Patrick Onrust.Szkoła Roku i Menadżer roku

W dniu 16.05.2013r. w Pałacu Zegrzyńskim w Zegrzu odbyło się doroczne Spotkanie Generalne dyrektorów Szkół Muzycznych YAMAHA. Podczas spotkania przedstawiciele Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce: Pani Martyna Karwańska i Pan Marek Karwański przyznali następujące wyróżnienia:

Tytuł "Szkoły Roku" otrzymali:

 • p. Anna Strojek, właścicielka placówki YSM w Gdańsku - za największy rozwój nowej placówki,
 • p. Marcin Bujnowicz, właściciel placówki YSM w Katowicach - za dynamiczny rozwój placówki i wzorową współpracę,
 • p. Wojciech Grabowski, właściciel placówki YSM w Zielonej Górze za dynamiczny rozwój placówki i wzorową współpracę,
 • pp. Lucyna i Andrzej Tomala, właściciele placówki YSM w Gliwicach za dynamiczny rozwój placówki i wzorową współpracę.

Tytuł "Menedżera roku" otrzymali:

 • p. Mariusz Stącel, właściciel placówek YSM w Rzeszowie i YSM w Łańcucie,
 • p. Waldemar Jednoróg, właściciel placówki YSM w Koninie, Kole i Turku.

W tym roku pp. Karwańscy przyznali również specjalne wyróżnienie dla p. Barbary Urbanowicz, właścicielki placówki YSM w Warszawie w dzielnicy Ursynów za zaangażowanie i wieloletnią współpracę w systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna.Szkolenie JAC/JOC

W dniach 6-7.04.2013r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się szkolenie JAC/JOC. Było ono przeznaczone dla nauczycieli, którzy zakończyli lub są w trakcie kończenia 8 podręcznika do programu Mali Muzycy (JXC). W seminarium wzięły udział 2 osoby. Prowadzącym szkolenie był Pan Patrick Onrust.Szkolenie "Dźwiękoludki 3"

W dniach 15-16.03.2013r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się trzecie i ostatnie z tego cyklu szkolenie dla nauczycieli prowadzących program Dźwiękoludki (JMC). Udział w seminarium wzięło 8 osób. Prowadzącym szkolenie był Pan Marek Karwański.Szkolenie "Niemowlaki w Krainie Dźwięków"

W dniach 31.01-1.02.2013r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się szkolenie "Niemowlaki w Krainie Dźwięków" (NwKD) wiadomości wstępne. Udział w seminarium wzięły 2 osoby, natomiast prowadzącą była p. Magdalena Szczerba.Test Podstawowych Umiejętności Muzycznych (TPUM)

W dniu 6.02.2013r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Katowicach odbył się Test Podstawowych Umiejętności Muzycznych (TPUM), dla dzieci kończących kurs "Dźwiękoludki". W teście wzięły udział 4 osoby. Uczniowie zostali przygotowani do testu przez nauczyciela programu Pana Wiktora Wyglądacz, natomiast egzamin przeprowadziła Pani Paulina Rusnok.W dniu 22 stycznia 2013r w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA gościli Panowie Yuji Matsuoka i Takenori Tadokoro z YAMAHA Branch Office w Warszawie.
Wizyta wiązała się z przedstawieniem nowego dyrektora YAMAHA Poland - Pana Takenori Tadokoro i przedstawieniem sytuacji systemu YSM w Polsce.
Tym samym Pan Yuji Matsuoka kończy pracę na terenie Polski dla firmy YAMAHA.
Dalsze działania Pana Matsuoki będą wiązały się z rozwijaniem działalności firmy YAMAHA we Włoszech.Test Podstawowych Umiejętności Muzycznych (TPUM)

W dniu 19.01.2013r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Warszawie (Ochota), odbył się Test Podstawowych Umiejętności Muzycznych. W TPUM wzięło udział 9 uczniów.

 Test Podstawowych Umiejętności Muzycznych (TPUM).
W dniu 19.01.2013r. uczniowie Szkoły Muzycznej YAMAHA w Tychach, którzy ukończyli czwarty - ostatni podręcznik programu "Dźwiękoludki" wzięli udział w Teście Podstawowych Umiejętności Muzycznych. Udział w teście wzięło 11 osób.

Szkolenie JMC 2

W Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku w dniach 7-8.12.2012r. odbyło się szkolenie Dźwiękoludki 2.
W seminarium wzięło udział 11 osób. Prowadzącym szkolenie był Pan Marek Karwański.

 Szkolenie PMS Gitara Elektryczna

W dniach 7-8.12.2012r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA odbyło się szkolenie PMS Gitara Elektryczna - Praca z podręcznikiem.
Po pozytywnym zaliczeniu szkolenia uczestnicy otrzymują certyfikaty. Udział w seminarium wzięło 5 osób, prowadzącym szkolenie był Pan Aleksander Borowiecki.Egzamin GRADE 7

W dniu 1 grudnia 2012r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Tychach odbył się pierwszy w Polsce egzamin Grade 7 dla uczniów Szkół Muzycznych YAMAHA. Udział w egzaminie wzięły dwie osoby. Nauczycielem uczennic jest p. Jarosław Kwas, natomiast egzaminatorem był p. Marek Karwański.Warsztaty wczesnodziecięce

W dniach 16-18 listopada 2012r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się seminarium "Warsztaty wczesnodziecięce".
Udział w nim mogli wziąć nauczyciele, którzy zaliczyli "Wiadomości wstępne". W szkoleniu uczestniczyło 8 osób. Prowadzącą szkolenie była Pani Magdalena Szczerba.Szkolenie Informacyjne.
W dniu 17 listopada 2012r. odbyło się bezpłatne szkolenie informacyjne, dla osób zainteresowanych otworzeniem Szkoły Muzycznej YAMAHA w Polsce. W spotkaniu wzięło udział 16 osób. Prowadzącym szkolenie był Pan Marek Karwański.

Szkolenie "Gitara klasyczna - Praca z podręcznikiem 1-2"

W dniach 19-21.10.2012r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Gliwicach odbyło się szkolenie prowadzone przez Pana Andrzeja Tomalę - "Gitara klasyczna - Praca z podręcznikiem 1-2". Udział w szkoleniu wzięło 7 osób. Po pozytywnym zaliczeniu seminarium uczestnicy otrzymują certyfikaty.Test Podstawowych Umiejętności Muzycznych (TPUM)

W dniu 8.10.2012r. uczniowie Szkoły Muzycznej YAMAHA w Pułtusku, którzy ukończyli czwarty - ostatni podręcznik programu "Dźwiękoludki", wzięli udział w Teście Podstawowych Umiejętności Muzycznych. Dzieci zostały przygotowane do testu przez nauczyciela programu Pana Marka Karwańskiego, natomiast egzamin przeprowadziła Pani Martyna Karwańska.Szkolenie "Mali Muzycy" (JXC)

W dniach 28-29.09.2012r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się szkolenie "Mali Muzycy" (JXC). Szkolenie było przeznaczone dla nauczycieli, którzy prowadzą program "Dźwiękoludki" na 4-tym podręczniku. W szkoleniu wzięło udział 8 nauczycieli, prowadzącym seminarium był Pan Marek Karwański.Szkolenie JMC 1

W dniach 14-15.09.2012r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się szkolenie (pierwsze z cyklu trzech) "Dźwiękoludki 1". Udział w seminarium wzięło 14 osób. Osobą prowadzącą szkolenie był Pan Marek Karwański.Szkolenie PM PMS Gitara elektryczna/basowa, PMS Perkusja

W dniach 27-29.08.2012r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Zamościu odbyły się szkolenia: Podstawy Metodyki PMS Gitara elektryczna/basowa, PMS Perkusja. W seminarium wzięło udział 9 osób. Prowadzącymi szkolenia byli: Pan Aleksander Borowiecki oraz Pan Piotr Wyszyński.

 Szkolenie Podstawy Metodyki Gitara Klasyczna

W dniach 24-27.08.2012r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Bydgoszczy odbyło się szkolenie Podstawy Metodyki Gitara Klasyczna. Udział w seminarium wzięło 6 nauczycieli. Osobą prowadzącą szkolenie była Pani Małgorzata Pusowska.Szkolenie NwKD, SiM, CŚM - wiadomości wstępne

W dniach 20-24.08.2012r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Zamościu odbyły się szkolenia: "Niemowlaki w Krainie Dźwięków", "Szkraby i Muzyka", "Cudowny Świat Muzyki" - wiadomości wstępne. W wyżej wymienionych szkoleniach wzięło udział 6 osób. Prowadzącą seminarium była Pani Marta Kułaj-Wyszyńska.Szkolenie Podstawy Metodyki Keyboard, PMS Vokal

W dniach 20-23.08.12 w Szkole Muzycznej YAMAHA w Gliwicach odbyły się szkolenia PM Keyboard i PM PMS Vokal. W sumie w szkoleniu wzięło udział 9 osób. Prowadzącą seminarium była Pani Lucyna Tomala.Szkolenie NwKD, SiM i CŚM - wiadomości wstępne.
W dniach 16-21 sierpnia 2012r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA odbyły się szkolenia: "Niemowlaki w Krainie Dźwięków", "Szkraby i Muzyka" oraz "Cudowny Świat Muzyki" - wiadomości wstępne. Szkolenia były przeznaczone dla osób rozpoczynających pracę w sieci Szkół Muzycznych YAMAHA, oraz dla tych, którzy prowadzą już zajęcia, jako powtórzenie podstawowych wiadomości.
W sumie w szkoleniu wzięło udział 9 osób, prowadzącą szkolenie była Pani Magdalena Szczerba.

Szkolenie administracyjne

W dniu 12 lipca 2012r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się szkolenie administracyjne dla osób rozpoczynających współpracę z YSM. Do współpracy przystąpiły trzy osoby:

 • p. Agnieszka Klaczyńska - YSM w Kutnie,
 • p. Małgorzata Ignatowicz - YSM w Izabelinie,
 • p. Olga Piotrowska - YSM w Krakowie.

Nowych kontrahentów serdecznie witamy i życzymy samych sukcesów w prowadzeniu placówek YAMAHA Szkoła Muzyczna.Szkolenie dla Seminar Leaderów.
W dniach 30.06 - 1.07.2012r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA odbyło się szkolenie dla Seminar Leaderów - osób, które będą prowadzić szkolenia dla nauczycieli YSM z Polski. Udział w spotkaniu wzięły dwie osoby: p. Magdalena Szczerba - YSM w Pułtusku (programy wczesnodziecięce) oraz p. Małgorzata Pusowska - YSM w Bydgoszczy (Gitara Klasyczna).

Szkolenie administracyjne.
W dniu 26.06.2012r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się szkolenie administracyjne, dla osób rozpoczynających współpracę z YSM. Do współpracy przystąpiła jedna osoba:
- p. Anna Strojek - YSM w Gdańsku.

 GRADE 9.
W dniu 23 czerwca 2012r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Tychach odbył się egzamin GRADE 9. Do egzaminu przystąpiły dzieci, które ukończyły kurs "Mali Muzycy". Egzamin miał na celu sprawdzenie umiejętności, nabytych podczas dotychczasowej nauki w YSM. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu dzieci otrzymały dyplomy. Nadzorującymi egzamin był: Pan Jarosław Kwas oraz Pani Aneta Wach.

 GRADE 4.
W dniu 15 czerwca 2012r. w Warszawie odbył się egzamin GRADE 4. Wzięli w nim udział: p. Jarosław Kwas, p. Aneta Wach - YSM Tychy oraz p.Wojciech Kogut - YSM Kraków. Egzamin miał na celu podniesienie kwalifikacji nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia programów keyboardowych w Szkołach Muzycznych YAMAHA. Osobami egzaminującymi byli: p. Patrick Onrust oraz p. Thomas Kaercher.

 Spotkanie generalne 2012r..
W dniu 31. maja 2012 r. odbyło się coroczne spotkanie generalne właścicieli Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce. W tym roku zjazd odbył się w Hotelu "Pan Tadeusz" w Serocku. Na spotkanie generalne przybyli goście z YAMAHA Music Europe (YME): p. Joern Fischer, p. Phillipe Tirfoin, p. Patrick Onrust oraz menedżer YAMAHA Branch Poland (YBP) p. Yuji Matsuoka. Spotkanie miało charakter podsumowujący poprzedni rok szkolny oraz informacyjny, co do przyszłości YSM w Polsce. W czasie spotkania gościliśmy p. Tomasza Cyniaka, który przedstawił prezentację dotyczącą ochrony środowiska.
Pod koniec spotkania zostały wyłonione "Szkoły Roku" oraz "Menedżer Roku":

 • Menedżer Roku:
  • p. Mariusz Stącel, właściciel placówek YSM w Rzeszowie oraz Łańcucie
 • Szkoła Roku:
  • p. Wojciech Grabowski, właściciel placówki YSM w Zielonej Górze
  • p. Marcin Bujnowicz, właściciel placówki YSM w Katowicach
  • pp. Lucyna i Andrzej Tomala, właściciele placówki YSM w Gliwicach
  • p. Karolina Czarnecka, właścicielka placówki YSM w Wejherowie

 Szkolenie "Dźwiękoludki 3".
W dniach 23-24.03.2012r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się seminarium "Dźwiękoludki 3". Szkolenie było przeznaczone dla nauczycieli, którzy pozytywnie zaliczyli szkolenie "Dźwiękoludki 2". Udział w spotkaniu wzięło 8 osób, prowadzącym szkolenie był Pan Marek Karwański.

Europejski festiwal kompozycji dziecięcej 2012r..
W dniu 28.01.2012r., w miejscowości San Lorenzo de El Escorial, niedaleko Madrytu, odbył się jedyny w swoim rodzaju V Europejski Junior Original Concert (EJOC). Podczas koncertu wystąpili uczniowie, ze Szkół Muzycznych YAMAHA z Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Francji i Portugalii prezentując publicznie swoje własne kompozycje muzyczne. Utwory wyrażały ich uczucia oraz inwencję twórczą płynącą z muzykowania. Obserwatorami wydarzenia była m.in. grupa właścicieli i nauczycieli z placówek YSM w Polsce.

Szkolenie "Tworzymy Muzykę" (JAC) .
W dniach 13-15.01.2012r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się szkolenie "Tworzymy Muzykę" prowadzone przez Pana Patricka Onrust. W szkoleniu mogli uczestniczyć nauczyciele, którzy prowadzą zajęcia przynajmniej w programie "Mali Muzycy 3". W seminarium wzięło udział 5 osób.

Szkolenie "Podstawy Metodyki".
W dniach 6-8.01.2012r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Gliwicach odbyło się szkolenie "Podstawy Metodyki Gitara Klasyczna" oraz "Podstawy Metodyki Fun Key (FK) / Fun Key Kids (FKK)". Szkolenie przeznaczone było dla nauczycieli rozpoczynających pracę w Szkołach Muzycznych YAMAHA oraz dla nauczycieli prowadzących zajęcia, jako powtórzenie Podstaw Metodyki. W sumie w szkoleniu wzięło udział 6 osób. Osobą prowadzącą "PM Gitara Klasyczna" był Pan Andrzej Tomala, natomiast "PM FK / FKK" Pani Lucyna Tomala.

Egzamin Grade 9.
W dniu 17 listopada 2011r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Tychach odbył się egzamin Grade 9. Egzamin miał na celu sprawdzenie umiejętności dzieci, które ukończyły kurs "Mali Muzycy". Do egzaminu przystąpiło sześcioro dzieci. Po pomyślnym zaliczeniu egzaminu każde dziecko otrzymało dyplom. Osobami nadzorującymi egzamin byli: p. Marek Karwański oraz p. Jarosław Kwas.

Szkolenie Dźwiękoludki 2.
W dniach 3-4 grudnia 2011r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się szkolenie dla nauczycieli prowadzących program "Dźwiękoludki" dla dzieci od czwartego roku życia. Było to drugie szkolenie JMC z cyklu trzech. W seminarium wzięło udział 5 osób. Prowadzącym szkolenie był Pan Marek Karwański.

Szkolenie FKK/FK .
W dniach 2-4 grudnia 2011r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Gliwicach odbyło się szkolenie "FKK/FK praca z podręcznikiem 1-2". W szkoleniu wzięły udział osoby, które uczestniczyły w seminarium "Podstawy Metodyki". W szkoleniu wzięło udział 8 osób. Prowadzącą szkolenie była Pani Lucyna Adamska - Tomala.

Szkolenie "Mali Muzycy".
W dniach 25-26 listopada 2011r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się szkolenie "Mali Muzycy". Szkolenie było przeznaczone dla nauczycieli prowadzących program "Dźwiękoludki" na czwartym podręczniku. Po pozytywnym zaliczeniu powyższego szkolenia uczestnicy otrzymują certyfikaty. W seminarium wzięły udział 3 osoby. Prowadzącym szkolenie był Pan Marek Karwański.

Szkolenie dla nauczycieli programów JMC, JXC, JAC.
W dniach 12 - 13 listopada 2011r. w YAMAHA Music School w Hamburgu odbyło się szkolenie dla nauczycieli prowadzących w Szkołach Muzycznych YAMAHA programy JMC, JXC, JAC. Celem szkolenia było przygotowanie nauczycieli do pracy nad kompozycjami uczniów, przygotowujących się do Festiwalu Junior Original Concert. W szkoleniu wzięły udział 4 osoby: p. Katarzyna Łowińska, p. Marek Karwański, p Jarosław Kwas oraz p. Wojciech Kogut. Prowadzącym szkolenie był p. Thomas Kaercher.

Programy wczesno dziecięce - warsztaty .
W dniach 4-6 listopada 2011r. w Zielonej Górze oraz 18-20 listopada 2011r. w Zamościu odbyły się szkolenia: "Programy wczesno dziecięce - warsztaty". Seminaria były przeznaczone dla nauczycieli, którzy pozytywnie zaliczyli szkolenie "Wiadomości wstępne" oraz tych, którzy chcieli wymienić się swoimi doświadczeniami z pracy w powyższych programach. W Zielonej Górze szkolenie prowadziła Pani Monika Grabowska, natomiast w Zamościu Pani Marta Kułaj-Wyszyńska. W sumie w szkoleniach wzięło udział 14 osób.

Szkolenie "FKK/FK - praca z podręcznikiem 1-2".
W dniach 14-16 października 2011r. w Zielonej Górze odbyło się szkolenie FKK/FK (Fun Key Kids/ Fun Key) praca z podręcznikiem 1-2. Szkolenie było przeznaczone dla nauczycieli prowadzących powyższy program w Szkołach Muzycznych YAMAHA. W szkoleniu wzięły udział osoby, które uczestniczyły w seminarium "Podstawy Metodyki" (pozytywnie je zaliczając). W szkoleniu uczestniczyło 5 osób, a prowadzącym był Pan Wojciech Grabowski.

Szkolenie "Gitara klasyczna - praca z podręcznikiem 1-2".
W dniach 21-23 października 2011r. W Szkole Muzycznej YAMAHA w Gliwicach odbyło się szkolenie dla nauczycieli prowadzących w Szkołach Muzycznych YAMAHA program Gitara klasyczna (GLG). Szkolenie było przeznaczone dla osób, które uczestniczyły w seminarium "Podstawy Metodyki" (pozytywnie je zaliczając). W szkoleniu wzięło udział 11osób. Prowadzącym szkolenie był Pan Andrzej Tomala.

Szkolenie "Dźwiękoludki 1".
W dniach 24-25 września 2011r. w CSMY w Pułtusku odbyło się pierwsze szkolenie (z cyklu trzech) dla nauczycieli prowadzączych program "Dźwiękoludki" (JMC). W szkoleniu wzieło udział 9 osób. Prowadzącym szkolenie był Pan Marek Karwański.

Wizytacja Gości z YAMAHA Music Europe.
W dniach 14-15.09.2011r. odbyła się wizytacja gości z YAMAHA Music Europe (YME), z Hamburga. Osobami wizytującymi byli p. Philippe Tirfoin, p. Joern Fischer, p. Shinobu Nakamura oraz menadżer YAMAHA Branch Poland p. Yuji Matsuoka. W pierwszym dniu wizytacji goście z YME i YBP wizytowali Centralę Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce, oraz prowadzili rozmowy biznesowe z p.p. Martyną i Markiem Karwańskimi. Drugiego dnia p.p. Karwańscy wraz z gośćmi wizytowali kilka placówek YSM na terenie Warszawy.

Szkolenie z Podstaw Metodyki.
W dniach 27-30.08 b.r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyły się szkolenia z Podstaw Metodyki: Keyboard FK/FKK, Gitara Klasyczna, PMS Perkusja, PMS Vokal, PMS Saksofon, PMS Skrzypce, PMS Flet poprzeczny. Szkolenia były przeznaczone dla nauczycieli, którzy rozpoczynają pracę w placówkach YSM na terenie Polski. W 4 dniowych szkoleniach wzięły udział 32 osoby. Prowadzącymi szkolenia byli: p. Patrick Onrust, pp. Lucyna i Andrzej Tomala, pp. Marta i Piotr Wyszyńscy oraz p. Piotr Grabowski.

Szkolenie Administracyjne.
W dniu 28.06.2011r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku odbyło się szkolenie administracyjne dla osób, które rozpoczynają współpracę z YSM . Do współpracy przystąpili:
p. Paweł Płócienniczak - YSM w Bielanach Wrocławskich,
p. Aleksandra Rafa - YSM w Legnicy,
p. Katarzyna Borowska - YSM w Warszawie - Okęcie.

Nowych kontrahentów serdecznie witamy i życzymy samych sukcesów w prowadzeniu placówek YAMAHA Szkoła Muzyczna (YSM).

III Śląski Festiwal Szkół Muzycznych YAMAHA.
Dnia 28.05.2011r. w Częstochowie odbył się III Śląski Festiwal Szkół Muzycznych YAMAHA. Organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Muzyczna YAMAHA w Częstochowie oraz Centrala Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce. Celami festiwalu była między innymi popularyzacja wśród mieszkańców regionu edukacji muzycznej pod hasłem "Bawmy się muzyką"; promocja młodych wokalistów, instrumentalistów i zespołów muzyczych oraz stworzenie możliwości zaprezentowania dorobku artystycznego uczniów SMY.

Wizytacja placówek YSM na Śląsku.
W dniach 12-13 maja 2011r. miała miejsce wizytacja placówek YAMAHA Szkoła Muzyczna (YSM) na Śląsku. Placówki wizytowane były przez przedstawiciela YAMAHA Music Europe (YME) Pana Joerna Fischera oraz Pana Marka Karwańskiego - Centrala Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce (CSMY). Wizytowanymi placówkami były: YSM w Gliwicach, YSM w Rybniku, YSM w Włodzisławiu Śląskim, YSM w Jastrzębiu Zdrój oraz YSM w Tychach.

Szkolenie dla nauczycieli prowadzących program "Dźwiękoludki" (JMC.).
W dniach 15-16.04.2011r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA odbyło się trzecie i ostatnie z tego cyklu szkolenie dla nauczycieli prowadzących zajęcia w programie "Dźwiękoludki" (JMC). Seminarium było przeznaczone dla osób, które zaliczyły szkolenie Dźwiękoludki 2 (JMC2). W spotkaniu wzięło udział 9 osób. Prowadzącym szkolenie był Pan Marek Karwański.

PMS Gitara Elektryczna Workshop.
W dniach 9-10.04.2011r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA odbył się Workshop PMS Gitara Elektryczna. Szkolenie było przeznaczone dla osób, które zaliczyły seminarium z Podstaw Metodyki Gitara Elektryczna. Udział w spotkaniu wzięły 4 osoby. Prowadzącym szkolenie był Pan Aleksander Borowiecki.

Szkolenie z Komunikacji.
Dnia 26.03.2011r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA odbyło się drugie i ostatnie z tego cyklu, szkolenie z zakresu Komunikacji. Udział w spotkaniu wzięło 13 osób. Prowadzącą szkolenie była Pani Beata Zielińska - Rocha.

Szkolenie Coaching Keyboardowy.
W dniach 19-20.03.2011r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Zielonej Górze odbył się Coaching Keyboardowy. Seminarium było przeznaczone dla osób, które wzięły udział w Workshopie Keyboardowym. Ośmiu uczestników szkolenia doskonaliło swoje umiejętności prowadzenia zajęć keyboardowych. Prowadzącym szkolenie był Pan Wojciech Grabowski.

Szkolenie - VOKAL.
W dniach 18-20.03.2011r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA odbyło się szkolenie z programu Podstawy Metodyki (PMS) VOKAL. Prowadzącym seminarium był Pan Guido Remmelkamp. W szkoleniu wzięło udział 8 nauczycieli oraz 3 obserwatorów z placówek YSM. Zapraszamy do zapoznania się z dorobkiem Pana Guido Remmelkamp'a:

http://www.youtube.com/watch?v=7xQuGfMjeFY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=H_Yut7RWtT8&feature=related
http://www.guidogoh.eu/www.guidogoh.eu/Home.html

Szkolenie - Podstawy Metodyki Perkusja.
W dniach 5-6.03.2011r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Zamościu odbyło się szkolenie wraz z testami z Podstaw Metodyki (PMS) Perkusja. Zadaniem seminarium było przygotowanie nauczycieli do pracy z dziećmi i młodzieżą na perkusji . Prowadzącym szkolenie był Pan Piotr Wyszyński. W szkoleniu wzięło udział 5 osób.

Podstawy Metodyki - Gitara klasyczna.
W dniach 03-06.03.2011r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Gliwicach odbyło się szkolenie "Podstawy Metodyki - Gitara klasyczna". Prowadzącym seminarium był p. Andrzej Tomala, a szkolenie obserwowała p. Martyna Karwańska z Centrali YSM.
Udział w spotkaniu wzięło 6 nauczycieli.

Wizyta Parlamentarzystki w YSM w Szczecinie.
W dniu 10 lutego 2011r. Doszło do niecodziennej wizyty w YSM w Szczecinie. Gościem we wspomianej placówce była Pani Poseł Magdalena Kochan wraz z asystentką i przedstawicielem YAMAHA Brench Office w Polsce - Panem Markiem Lamertem.
Pani Poseł z dużym zainteresowaniem obejrzała placówkę w Szczecinie oraz była gościem na zajęciach programu "Niemowlaki w Krainie Dźwięków". Po zajęciach Pani Poseł rozmawiała z rodzicami dzieci oraz nauczycielką prowadzącą zajęcia.

Europejski festiwal kompozycji dziecięcych.
W dniu 5 lutego 2011 roku, odbył się Europejski festiwal kompozycji dziecięcych uczniów z YSM z Europy - Junior Original Concert (EJOC). Koncert miał miejsce w Hamburgu, w Congress Center. W trakcie koncertu można było usłyszeć kompozycje solowe na fortepianie, utwory na skrzypcach z towarzyszeniem akompaniamentu fortepianowego oraz utwory zespołowe. Wszystkie pozycje repertuarowe były kompozycjami uczniów z placówek YAMAHA Szkoła Muzyczna z takich krajów jak: Niemcy, Austria, Włochy, Francja, Wielka Brytania, Portugalia. Obserwatorami tego wydarzenia była grupa właścicieli, nauczycieli, uczniów i ich rodziców z Polski. Po zakończonym koncercie grupa z Polski miała przyjemność uczestniczyć we wspólnej kolacji, a następnie przewidziane było obejrzenie nowo otwartej placówki YAMAHA Music School w Hamburgu.

Szkolenie - CŚM .
W dniach 1-2.02.2011r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Zielonej Górze odbyło się szkolenie przygotowujące nauczycieli do pracy z dziećmi w programie Cudowny Świat Muzyki (CŚM). W szkoleniu wzięło udział 5 osób. Osobą prowadzącą seminarium była Pani Monika Grabowska.

Szkolenie - NwKD i SiM .
W dniach 28-31.01.2011r. w Szkole Muzycznej YAMAHA w Zielonej Górze odbyło się szkolenie dla nauczycieli, którzy będą prowadzić zajęcia w programach: Niemowlaki w Krainie Dźwięków (NwKD) oraz Szkraby i Muzyka (SiM). Uczestnicy szkolenia przygotowywali się do pracy z najmłodszymi dziećmi aby rozwinąć u nich muzyczną wyobraźnię oraz by czerpały jak największą radość z zajęć. Osobą prowadzącą szkolenie była Pani Monika Grabowska. Udział w seminarium wzięło 12 osób.

Szkolenie dla Seminar Leaderów.
W dniach od 14-16.01.2011r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA odbyło się szkolenie dla Seminar Leaderów - osób, które prowadzą szkolenia dla nauczycieli YSM w Polsce. Udział w spotkaniu wzięło 5 osób. Prowadzącą szkolenie była Pani Conny Peters z YAMAHA Music Center Europa.

Szkolenie dla nauczycieli prowadzących program "Dźwiękoludki" (JMC).
Dnia 3-4.12.2010r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA odbyło się drugie szkolenie (z cyklu trzech) dla nauczycieli prowadzących program "Dźwiękoludki" (JMC). Udział w spotkaniu wzięło 5 osób. Prowadzącym szkolenie był Pan Marek Karwański.

Szkolenie z zakresu komunikacji..
Dnia 11-12.12.2010r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA odbyło się szkolenie z zakresu komunikacji. Udział w spotkaniu wzięło 12 osób. Osobą prowadzącą szlenie była Pani Beata Zielińska-Rocha. Głównym celem spotkania było doskonalenie umiejętności komunikacji, pomiędzy personelem YSM i klientami (rodzicami uczniów), jak i nauczycielami naszych placówek i uczniami. Liczymy, że takie informacje będą efektywnie wykorzystane w dalszej pracy.

Szkolenie dla nauczycieli prowadzących program "Dźwiękoludki" (JMC).
Dnia 3-4 grudnia 2010r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA odbyło się drugie już szkolenie (z cyklu trzech) dla nauczycieli prowadzących program "Dźwiękoludki" (JMC). Udział w spotkaniu wzięło osiem osób. Prowadzącym szkolenie był Pan Marek Karwański. Głównymi zagadnieniami poruszanymi na szkoleniu była praca nad słuchem dzieci w wieku od 4-go roku życia. Uczestnikom życzymy wielu radości z prowadzenia programów YAMAHA Szkoła Muzyczna.

Szkolenie przygotowujące do egzaminu Grade 4.
W dniach 26-27.10.2010r. w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA w Pułtusku, odbyło się szkolenie przygotowujące do egzaminu Grade 4. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele prowadzący program JMC/JXC/JAC (Dźwiękoludki/Mali Muzycy/Tworzymy Muzykę). Celem szkolenia i egzaminu jest podniesienie umiejętności nauczycieli oraz przygotowanie do jeszcze lepszego prowadzenia zajęć z powyższych programów. Planowany egzamin - jesień 2011r.

Podstawy Metodyki PMS Gitara Elektryczna.
Dnia 6-7 listopada 2010r. w Centarali Szkół Muzycznych YAMAHA odbyło się szkolenie Podstawy Metodyki PMS Gitara Elektryczna. Prowadzącym seminarium był p. Aleksander Borowiecki. Udział w spotkaniu wzięło 11 osób.

Dnia 11-12.09.2010r. w Szkołach Muzycznych YAMAHA odbyły się Dni Otwartych Drzwi. W tym czasie wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w lekcji próbnej oraz zapisać się do jednej z naszych placówek w Polsce. Akcja reklamowa Szkół Muzycznych YAMAHA została połączona z loterią, w której można było wygrać atrakcyjne nagrody. Warunkiem wzięcia udziału w loterii było zapisanie się na zajęcia do jednej z naszych placówek oraz wypełnienie kuponu. W Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA losowanie nagród odbyło się przy okazji prezentacji instrumentów muzycznych przez Pana Krzysztofa Pająka. Nagrody wylosowały osoby z:
YSM Wągrowiec - keyboard PSR-E423
YSM Wejherowo - Gitara Akustyczna F-310 Plus
YSM Braniewo - Wieża YAMAHA Audio HI-FI MCR040
YSM Koszalin - Wieża YAMAHA Audio HI-FI MCR040
YSM Częstochowa - Wieża YAMAHA Audio HI-FI MCR040

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

  

  

W drugiej połowie sierpnia 2010r. do 1 września 2010r., odbyły się szkolenia dla nowych właścicieli i nauczycieli, rozpoczynających współpracę z system YAMAHA Szkoła Muzyczna. W różnych punktach w Polsce w sumie odbyło się 17 szkoleń o charakterze administracyjnym i metodycznym. Nowością było szkolenie zorganizowane w YSM w Pułtusku z programu PMS VOCAL, prowadzone przez Pana Guido Remmelkampa z Niemiec, w którym uczestniczyło około 20 osób.

W dniu 28 czerwca b.r odbył się zjazd generalny właścicieli YSM w Polsce. Spotkanie odbyło się w "Dworku nad Pilicą" i miało charakter podsumowania minionego roku szkolnego i wyznaczenia nowych kierunków na Nowy rok szkolny. W trakcie spotkania - obok spraw organizacyjnych, prezentacji nowych produktów firmy YAMAHA - tradycyjnie wyłonione zostały "Szkoły Roku" i "Menedżerowie Roku". Placówki Szkoła Roku 2010:
Arleta Adamczyk - Słupca,
Wojciech Grabowski - Zielona Góra.
Menedżer Roku 2010:
Waldemar Jednoróg - Konin/Koło/Turek,
Marcin Bujnowicz - Katowice

W dniu 27 marca 2010r. w Domu Żołnierza w Bielsku Białej odbył się Festiwal Szkół Muzycznych YAMAHA "Muzyczne Źródło". W festiwalu wzięli udział uczniowie z trzech szkół: Bielska Białej, Gliwic i Bytomia. Uczestnikami byli Laureaci eliminacji szkolnych u, a ich występy miały służyć dobrej zabawie, stąd też festiwal odbył się bez premiowania miejsc. ; Gospodarzem festiwalu była YSM w Bielsku Białej - Państwo Ewa i Wiesław Marek. Gościem honorowym festiwalu byli uczniowie Fundacji Braci Golec, którzy na zakończenie dali pokaz gry na heligonkach i skrzypcach. Całości przysłuchiwali się rodzice uczniów oraz zaproszeni przedstawiciele mediów (prasa i lokalna TV). Więcej informacji i zdjęcia: http://www.yamahabielsko.pl/index.php

W dniu 13 marca 2010 r. w Centrum Kultury w Wodzisławiu Śląskim odbył się II Górnośląski Festiwal Szkół Muzycznych YAMAHA. W koncercie wzięli udziała uczniowie Szkół Muzycznych YAMAHA z terenu Górnego Śląska. Zmagania występujących obserwowało Jury złożone z nauczycieli uczniów występujących w festiwalu. Uczestnicy prezentowali się w następujących kategoriach: Zespoły instrumentalne, Zespoły wokalno-instrumentalne, gitara klasyczna solo, keyboard solo do lat 12, keyboard solo od lat 12, śpiew solo do lat 12, śpiew solo od lat 12.

Więcej informacji i zdjęcia można znaleźć na stronach:
http://www.yamaha.wodzislaw.pl/news,pl,44.html
oraz http://www.yamaha.wodzislaw.pl/galeria,pl,14.html

W dniach 27-28.02.2010 r. w Pułtusku odbyło się trzecie i ostatnie szkolenie z cyklu "Dźwiękoludki", prowadzone przez p. Marka Karwańskiego. Udział w tym spotkaniu wzięło 13 osób oraz dwoje właścicieli jako obserwatorzy. Niektórzy uczestnicy otrzymali certyfikaty na prowadzenie programu Dźwiękoludki.

W dniach 20-21.02.2010 r. w Pułtusku odbyło się szkolenie PMS - gitara elektryczna. Osobą prowadzącą to szkolenie był p. Aleksander Borowiecki. Udział w tym spotkaniu wzięło 6 osób.

W dniach 12-15.02.2010 r. w Gliwicach odbyły się testy i szkolenia Podstawy Metodyki Keyboard oraz Gitara klasyczna. Prowadzący - Lucyna Adamska-Tomala oraz Andrzej Tomala - przyznali 11 osobom uprawnienia do pracy z dziećmi i młodzieżą na keyboardzie oraz gitarze klasycznej.

W dnia 06-07.02.2010 r. w Bydgoszczy odbyło się kolejne spotkanie poświęcone doskonaleniu umiejętności nauczania gitarowego. Osobą prowadzącą to szkolenie był p. Adam Mordka, a udział w tym spotkaniu wzięło 8 osób, które otrzymały certyfikaty.

Dnia 6 lutego 2010 roku odbył się Europejski Festiwal Junior Original Concert (JOC) w Wiedniu. W koncercie wystąpiły dzieci ze Szkół Muzycznych YAMAHA z takich krajów jak Francja, Niemcy, Austria, Włochy, Grecja, Wielka Brytania, Portugalia. Najmłodszą uczestniczką była ośmioletnia Eleonore Kaplan z Francji, zaś najstarszym trzynasto letni Elias Sedlmayr z Niemiec. Warto tutaj dodać, że w koncercie EJOC biorą udział tylko uczniowie z YSM z Europy w wieku do 15 lat i prezentują na scenie swoje kompozycje. W trakcie koncertu, niektóre dzieci prezentują swoje umiejętności improwizowania na zadany temat przez publiczność. Następny festiwal EJOC odbędzie się lutym 2011 roku w Hamburgu. Liczymy, że w tym festiwalu pojawią się również uczestnicy z Polski.

22.01.2010 r. w Pułtusku, odbyły się testy dla nowych nauczycieli. Następnego dnia 23.01. odbyło się seminarium dla nowych kontrahentów zakładających Szkoły Muzyczne YAMAHA. W związku z powyższym od nowego semestru szkolnego dołączyły do grona ponad 100 SMY kolejne 3 nowe placówki. Są to:
- YSM w Legionowie
- YSM w Stęszewie
- YSM w Ząbkach
Nowym partnerom życzymy samych sukcesów.

W dniach 18-21.01.2010 r. w Zielonej Górze odbyły się testy oraz szkolenie Podstawy Metodyki Keyboard. Udział w tym spotkaniu wzięło 5 osób, które po pomyślnie zaliczonym szkoleniu będą mogły rozpocząć pracę w Szkołach Muzycznych YAMAHA.

28-29.12.2009 r. w Gliwicach odbyły się Workshopy Keyboardowe oraz Gitarowe. Prowadzący to spotkanie Lucyna Adamska-Tomala oraz Andrzej Tomala, przyznali 14 osobom uprawnienia (certyfikaty) do pracy w/w programach.

05-06.12.2009 r. w Pułtusku odbyło się drugie szkolenie "Dźwiękoludki" Osobą prowadzącą to spotkanie był p. Marek Karwański. W szkoleniu wzięło udział 13 osób. Uczestnicy kontynuowali cykl szkoleń poświęcony pracy nad rozwojem muzycznych umiejętności słuchowych u dzieci w wieku 4 lat.

19.11.2009 r. w Słupsku odbyła się konferencja podsumowująca Olimpiadę Wiedzy Muzycznej dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich, zorganizowana przez dyrektora słupskiej Szkoły Muzycznej YAMAHA. W konferencji m.in. wziął udział koordynator Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce Marek Karwański, który wraz z dr psychologii Marią Aleksndrovicz zaprezentował problem dotyczący związku muzykowania z rozwojem inteligencji emocjonalnej u najmłodszych. W części artystycznej wystąpiła uczennica Szkoły Muzycznej YAMAHA z Pułtuska, 7-letnia Wiktoria Rużańska, która rozwój muzyczny rozpoczęła w wieku około 1 roku. Jej występ wzbudził wśród uczestników konferencji oraz lokalnych mediów ogromny zachwyt. Wiktoria otrzymała od prezydenta Macieja Kobylińskiego słupski symbol - talizman szczęścia i pomyślności, czyli Bursztynowego Niedźwiadka Szczęścia oraz piękną różę.

14-15.11.2009 r. odbył się w Zielonej Górze Workshop keyboardowy. Liczba uczestników podnoszących swoje kwalifikacje wyniosła 7 osób

W dniach 06-07.11.2009 r. w Pułtusku odbyło się seminarium "Mali Muzycy" i "Tworzymy Muzykę". Osobą prowadzącą to szkolenie był p. Patrick Onrust. Udział w tym spotkaniu wzięło 5 nauczycieli, którzy jednocześnie przygotowywali się do egzaminu podnoszącego kwalifikacje i umiejętności - GRADE 4.

Listopad 2008

FORUM MŁODYCH KOMPOZYTORÓW (FMK) – „YOUNG COMPOSER’S FORUM” (YCF)

FMK jest nowym projektem, który od kilku lat zagościł na liście szkoleń YSM w całej Europie, a wspierany jest poprzez YAMAHA Foundation i Yamaha Music Central Europe. Celem jest zachęcenie, aktywizowanie i wspieranie nauczycieli jak i zatem uczniów, do własnego, twórczego rozwijania swoich talentów muzycznych. Wychodząc z założenia, że Muzyka jest językiem, uczniowie powinni, w miarę możliwości, swobodnie korzystać z tej formy wypowiedzi, a co za tym idzie prezentować swoje uczuć nie tylko poprzez odtwórstwo napisanych już dzieł, ale również poprzez spontaniczne muzykowanie na scenie. 

W dniach 22-23 listopada 2008r., w Szkole Muzycznej YAMAHA w Pułtusku odbyło się kolejne seminarium dla nauczycieli YSM z zakresu kompozycji. Prowadzącym spotkanie był Pan Thomas Kaercher (YMCE), który jest wychowankiem programu Dźwiękoludki (JMC) w Niemczech, wielokrotnym uczestnikiem festiwali Junior Original Concert (JOC), a także laureatem I nagrody na konkursie Electone w Tokyo. Tematy omówione z niewątpliwym znawcą tej dziedziny, dotyczyły technik prowadzenia zajęć z improwizacji i kompozycji. Uczestnicy mieli również możliwość obejrzenia na DVD relacji z festiwalu kompozycji dziecięcych uczniów do 15 roku życia (JOC), który odbył się w Mediolanie (Italia) w lutym 2008r. Z wielkim podziwem i zainteresowaniem oglądane były zwłaszcza występy dzieci w wieku 7-9 lat, które spontanicznie na scenie improwizowały na zadany przez publiczność temat muzyczny. Następne szkolenie z Panem Thomasem Kaercherem już w lutym 2009r.  Wszystkich rodziców uczniów naszych YSM zachęcamy do kontaktu z właścicielami naszych placówek w celu uczestnictwa w tym projekcie.  

 

Wrzesień 2008

Wizytacje Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce – wrzesień 2008r.

W dniach 22 września do 6 października 2008r. miała miejsce w Polsce wizytacja placówek YSM znajdujących się w regionach mazowieckim, małopolskim i podkarpackim.  Osobą wizytująca był Marek Karwański – masterfranczyzobiorca systemu YAMAHA Szkoła Muzyczna w Polsce. Wśród wizytowanych 20 placówek znalazły się: Grójec, Myślenice, Wadowice, Nowy Targ, Zakopane, Rzeszów, Łańcut, Pilzno, Mielec, Kraków, Ropczyce, Dębica, Tarnów, Nowy Sącz, Gorlice, Jasło, Krosno, Przemyśl, Jarosław, Leżajsk.  Najważniejszymi elementami, które zostały poruszone z dyrektorami szkół w trakcie wizytacji był wygląd placówek YSM, spełniający tzw. corporate design, stan pomieszczeń, wyposażenie - tylko i wyłącznie w sprzęt muzyczny firmy YAMAHA, właściwa reklama, spełniająca wymogi stawiane przez YMCE. Poruszane były również tematy dotyczące rozszerzenia i wzbogacenia oferty o programy wczesnodziecięce od 4 miesiąca życia do 6 lat, a także indywidualne problemy dyrektorów szkół.

 

Wizyta przedstawicieli YAMAHA Music Foundation z Japonii w YSM w Warszawie

W dniu 18 września 2008r. miała miejsce wizytacja placówek YSM w Warszawie i okolicach. Gośćmi reprezentującymi YAMAHA Music Foundation (YMF) byli Panowie Masahiro Murata (Generalny Dyrektor Działu Edukacji Muzycznej w YMF) i jego zastępca  Masahiro Fuijyama. Gośćmi opiekował się Pan Joern Fischer reprezentujący YAMAHA Music Central Europe GmbH. Wizytujący byli zainteresowani stanem, wyposażeniem placówek YSM oraz jakością prowadzonych zajęć programu „Dźwiękoludki” (Junior Music Course). W gronie odwiedzonych placówek były szkoły Warszawa- Włochy, Grodzisk Mazowiecki prowadzonych przez Panią Katarzynę Łowińską oraz YSM mieszcząca się w Warszawie, w dzielnicy Mokotów, prowadzona przez Państwa Krystynę i Andrzeja Chłanda. W szkole Państwa Chłanda nasi goście uczestniczyli w lekcji programu „Dźwiękoludki”, podręcznik nr2, prowadzonej przez Panią Małgorzatę Polanowską.

 

 

Drugie szkolenie dotyczące technik komunikacji - Prof. Asmus Hintz

W dniu 4 września 2008 roku, w Airport Hotel Okęcie w Warszawie, odbyło się kolejne, już drugie szkolenie z prof. Asmusem Hintzem dotyczące komunikacji werbalnej.  Prof. Hintz – Dyrektor Działu Popularyzacji Muzyki w YAMAHA Europe GmbH, jest również profesorem w Instytucie Kultury i Zarządzania Mediami w Wyższej Szkole Muzyki i Teatru w Hamburgu.

Jednodniowe szkolenie przewidziane było dla dyrektorów Szkół Muzycznych YAMAHA oraz personelu administracyjnego z tzw. pierwszego kontaktu z klientem. Głównymi tematami były technik rozmów telefonicznych oraz techniki mowy ciała.

 

Wizytacje placówek YAMAHA Szkoła Muzyczna w Polsce – wrzesień 2008

W dniach 2-4 września 2008 roku kilka placówek YSM w Polsce zostało odwiedzonych  przez prof.Asmusa Hintza – Dyrektora Działu Popularyzacji Muzyki w YAMAHA Music Central Europe w Hamburgu oraz jego asystentkę – Panią Ise Hass. W podróży towarzyszyli im Koordynatorzy systemu YSM w Polsce – Martyna i Marek Karwańscy. Wizytowane placówki YSM mieściły się w Ostródzie, Olsztynie i Kętrzynie. 

Celem spotkania było sprawdzenie wyglądu (design), kontrola wyposażenia placówek YAMAHA oraz rozmowa z właścicielami szkół na temat kondycji i perspektyw dalszego rozwoju systemu YAMAHA.

Ponadto prof. Hintz tym samym przygotowywał się do zakończenia swojej współpracy z YAMAHA Music Central Europa, ponieważ z dniem 31 grudnia 2008r. przeszedł na emeryturę, kończąc tym samym swoją ponad trzydziestoletnią działalność w systemie YSM w Europie. Trzeba tutaj dodać, że prof. Hintz jest nie tylko menagerem, ale również doskonałym muzykiem, dyrygentem, szkoleniowcem, pedagogiem, a także współtwórcą i redaktorem naczelnym wszystkich programów YAMAHA, wydawanych na Europę , takich jak „Niemowlaki w krainie dźwięków”, „Szkraby i Muzyka”, „Cudowny Świat Muzyki”, flet prosty, gitara klasyczna , programy keyboardowe FKK i FK. Prof. Hintz jako menager doprowadził do wprowadzenia i rozwoju placówek YSM w takich krajach jak: Niemcy, Polska, Czechy, Słowacja, Litwa, Austria, Węgry, Szwajcaria, Belgia, Holandia,  Grecja, a ostatnio również Bośnia i Hercegowina, Łotwa i Turcja. Z usług edukacyjnych YSm w Europie korzysta obecnie około 50.000 uczniów w różnym wieku, z czego 38% uczniów jest na tzw. programach wczesno dziecięcych, czyli do 6. roku życia.   

 

 

 

Maj 2008 

 

II OGÓLNPOLSKA KONFERENCJA LOGOPEDYCZNA„Wybrane  obszary zagadnień głosu” Wystąpienie Prof. Asmusa Hintza YAMAHA Music Education

16 maja 2008 roku w Katowicach w sali Sejmu Śląskiego odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna, zorganizowana przez Śląski Oddział Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Konferencja jest jednym z największych i najważniejszych wydarzeń logopedycznych w Polsce, poświęconych problemom rozwoju mowy i słuchu. Ta cyklicznie organizowana impreza od kilku już lat gromadzi najświetniejsze grono specjalistów – logopedów, lekarzy, nauczycieli emisji głosu.

YAMAHA Music Education, jako ekspert w dziedzinie edukacji muzycznej, została zaproszona do udziału w imprezie przez przewodniczącą Śląskiego Oddziału, a zarazem inicjatora i organizatora Konferencji – wybitnego logopedę, z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem – Panią dr Iwonę Michalak–Widerę (http://www.logopeda.info). To dzięki jej zaproszeniu, wspartym rekomendacją Pani mgr Katarzyny Pietras – logopedy specjalizującym się w pracy z dzieckiem specjalnej troski, prof. Asmus Hintz – Dyrektor działu popularyzacji muzyki w YAMAHA Music Central Europe GmbH, mógł zaprezentować doświadczenia Szkół Muzycznych YAMAHA w zakresie edukacji muzycznej niemowląt (program „Niemowlaki w Krainie Dźwięków”) i dzieci (programy „Szkraby i Muzyka” oraz „Dźwiękoludki”).

W swoim wystąpieniu prof. Hintz zwrócił uwagę, że w latach dziewięćdziesiątych 20 wieku YAMAHA Music Education opracowała programy „Robby” („Niemowlaki w Krainie Dźwięków) – dla dzieci od 4. do 18. miesiąca życia oraz „Kraki” („Szkraby i Muzyka”) – dla dzieci w wieku 1.5 – 3.5 lat. W ten sposób powstał unikalny system kształcenia muzycznego dzieci począwszy od narodzin, aż do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej. System adresowany nie tylko do dzieci, ale także do ich rodziców. Programy zajęć „Robby”, „Szkraby i Muzyka” oraz „Dźwiękoludki” zakładają bowiem obowiązkową obecność rodzica na zajęciach i w tym sensie są „programami dla rodziców i dziecka”.

W dalszej części referował, że „długotrwała nauka wymaga od dziecka zaangażowania różnych zmysłów i kanałów uczenia się”. Zmysły wzroku, powonienia, słuchu, równowagi, mowy oraz dotyku, a także różne sposoby postrzegania, są uwzględniane w pedagogice firmy YAMAHA.

Motywem przewodnim wystąpienia była prezentacja podstawowych celów kształcenia muzycznego we wczesnej fazie rozwoju, którymi są:

<![if !supportLists]>1.        <![endif]>Muzyka jako język („Robby”) – wspiera interakcję i umacnia więź miedzy dzieckiem a rodzicem.

<![if !supportLists]>2.        <![endif]>Muzyka jest językiem („Szkraby i Muzyka”) – dzieci i rodzice zdobywają kompetencje muzyczne („słuchanie – śpiewanie – granie”)

Muzyka staje się językiem („Dźwiękoludki”) – metodyczne trzy kroki „słuchanie – śpiewanie – granie”

W konferencji uczestniczyło 294 lekarzy – logopedów oraz specjalistów od emisji głosu. Wszyscy byli pod wrażeniem wystąpienia Pana Profesora. Ulegli także jego urokowi osobistemu, czemu dali werbalny wyraz na stoisku wystawienniczym, zorganizowanym z okazji Konferencji, gdzie uczestnicy mogli dodatkowo zapoznać się z lokalizacją Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce. W trakcie Konferencji rozdano ponad 300 materiałów informacyjnych, przygotowanych specjalnie na tę okoliczność oraz wiele materiałów reklamowych. Formuła wystąpienia Pana Profesora Hintza z organizacją stoiska targowego z pewnością zaowocuje wzrostem świadomości marki Szkół Muzycznych YAMAHA, co w konsekwencji wpłynie na  pojawienie się nowych uczniów w naszych szkołach. Do tego musimy być odpowiednio przygotowani.

                                                                                                                                                              M. Bujnowicz – YSM Katowice

 

 

Kwiecień 2008

Szkolenie dotyczące technik komunikacji - Prof. A. Hintzem

Podnoszenie kwalifikacji, spotkania na różnych weekendowych szkoleniach, seminariach i konferencjach są coraz bardziej powszechne. Również w systemie Szkół Muzycznych YAMAHA szkolenia, mające na celu podnoszenie kwalifikacji zarówno nauczycieli (pedagogika i metodyka), jak i właścicieli YSM (zarządzanie i administracja), są stałymi elementami całorocznego harmonogramu. W kwietniu b.r., w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie, dyrektorzy YSM jak i personel administracyjny, mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym seminarium dotyczącym technik komunikacji. Szkolenie to było prowadzone przez niewątpliwego znawcę tematu – Prof. Asmusa Hintza – Dyrektora Działu Popularyzacji Muzyki w YAMAHA Music Central Europe w Hamburgu. Pan Asmus Hintz jest również profesorem w Instytucie Kultury i Zarządzania Mediami w Wyższej Szkole Muzyki i Teatru w Hamburgu.

Seminarium dostarczyło wielu ciekawych informacji, a także obfitowało w ciekawe ćwiczenia z zakresu technik komunikacji werbalnej i tzw. mowy ciała. Najbliższe szkolenie tego typu dla personelu YSM – już we wrześniu b.r.       

Sierpień 2007

14 sierpnia zostały podpisane kontrakty na prowadzenie nowych Szkół Muzycznych YAMAHA. Placówki powstały w: Bielsku-Białej (p. Wiesław Marek), Braniewie (p. Karolina Żukowska), Gnieźnie (p. Marek Rybarczyk), Pobiedziskach (p. Michał Napierała), Rawiczu (p. Joanna Aleksander), Rzeszowie (p. Mariusz Stącel), Wadowicach (p. Krzysztof Odrobina).
Dwie szkoły zmieniły swoich właścicieli. Są to Szkoła Muzyczna YAMAHA w Bolesławcu, którą obecnie zarządza p. Katarzyna Moskal-Kozak, oraz Szkoła Muzyczna YAMAHA Poznaniu na osiedlu Jagiellońskim, którą przejął p. Paweł Popielas. Dotychczasowym właścicielom dziękujemy za owocną współpracę, a wszystkich nowym Partnerom życzymy sukcesów i satysfakcji.
Jak zwykle w drugiej połowie miesiąca odbyły się szkolenia dla nowych właścicieli oraz dla nauczycieli współpracujących w ramach systemu franczyzowego YSM. Tym razem udział w nich wzięła rekordowa jak dotąd ilość uczestników - 162 osoby.

 

Lipiec 2007

W dniach 13-15. lipca w Pułtusku odbyło się seminarium dla osób prowadzących szkolenia w ramach systemu YSM. Obecnie jest 12 wykładowców, którzy na zlecenie Centrali YSM będą przeprowadzać odpowiednie szkolenia. Dało to też możliwość uruchomienia nowych punktów, w których mogą odbywać się seminaria.

 

Czerwiec 2007

16-17 czerwca w Warszawie odbyły się Targi „Mother and Baby”, w których to wzięli udział właściciele stołecznych YSM oraz Centrala YSM. Targi były przeprowadzone w formie pikniku rodzinnego, który odwiedziło ok. 10.000 gości.

 

W ostatnich tygodniach miesiąca wszystkie Szkoły Muzyczne YAMAHA w Polsce przeprowadziły dziesiątki koncertów związanych z zakończeniem roku szkolnego.

 

W dniach 25-26 czerwca spotkali się dyrektorzy YSM z całej Polski. Tym razem miejscem zjazdu był Hotel-Restauracja WIATRAK koło Pułtuska. Wszyscy mieli okazję podsumować rok pracy oraz zapoznać się z planami na przyszłość.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele z YAMAHA Music Central Europe – p. Joern Fischer i p. Frantisek Chleboun.

 

Maj 2007

W dniach 12-13 maja w Pułtusku odbyło się szkolenie metodyczne z programu Dźwiękoludki.

 

W dniach 19 oraz 25 maja przeprowadzone zostały spotkania informacyjne dla osób zainteresowanych otwarciem Szkoły Muzycznej YAMAHA.

 

Kwiecień 2007

W dniach 25-27. kwietnia przeprowadzona została wizytacja Centrali YSM. Przez 3 dni przedstawiciele YAMAHA Music Central Europe GmbH (prof. Asmus Hintz, p. Joern Fischer, p. Frantisek Chleboun), YAMAHA Branch Office (p. Christian Hinrichs) oraz pp. Martyna i Marek Karwńscy analizowali szczegółowo ostatnie 2 lata funkcjonowania sieci YSM w Polsce. Bardzo pozytywnie oceniono rozwój oraz działalność systemu YSM w Polsce. Omówione zostały też wszystkie sprawy związane z dalszym rozwojem – reorganizacja szkoleń, zmiany franczyzowe, wprowadzenie nowych projektów dotyczących zarządzania placówkami YSM oraz nowych propozycji programowych.

 

W kwietniu odbyło się 1 szkolenie (program „Mali Muzycy”), które poprowadził p. Patrick Onrust z Hamburga.

 

W tym miesiącu rozpoczęła działalność Szkoła Muzyczna YAMAHA w Pszczynie prowadzona przez p. Dariusza Kempnego. Zamknięta została natomiast placówka w Tarnowskich Górach prowadzona przez p. Piotra Nowaka.

 

Styczeń – marzec 2007

W I kwartale 2007 roku odbyło się 8 szkoleń – dla partnerów oraz dla nauczycieli, a także dla osób zainteresowanych otwarciem YSM.

 

W styczniu rozpoczęła działalność nowa YSM w Warszawie (Saska Kępa), prowadzona przez p. Katarzynę Łowińską.

Od lutego Szkołą Muzyczną YAMAHA w Świeciu zarządza nowy dyrektor – p. Rafał Chmiel.

W marcu otwarta została nowa YSM w Warszawie (Ochota), którą prowadzą pp. Krystyna i Andrzej Chłanda.

 

Październik – grudzień 2006

Loteria DOD – szczegóły poniżej.

 

W październiku została otwarta nowa YSM w Chojnicach, która jest prowadzona przez p. Adama Mordkę.

W listopadzie ruszyła YSM w Jaśle prowadzona przez p. Wojciecha Lepuckiego.

 

W ostatnim kwartale 2006 roku odbyło się 6 szkoleń przeznaczonych dla nauczycieli YSM, uczących w programach wczesno dziecięcych oraz instrumentalnych, a także dla osób zainteresowanych otwarciem YSM.

 

(do zamieszczenia nad „Majem” a pod informacją o DOD)

 

Czerwiec – wrzesień 2006

8 czerwca w Gliwickim Teatrze Muzycznym odbył się Międzynarodowy Festiwal Szkół Muzycznych – szczegóły: http://www.yamahaszkola.pl/festiwale/festiwale.html

 

W ciągu tych miesięcy odbyło się 11 szkoleń z zakresu zarządzania i metodyki systemu YSM. Miejscami spotkań były: Grudziądz, Nowy Sącz i Pułtusk.

 

We wrześniu rozpoczęły działalność nowe YSM w: Gorzowie Wlkp. (p. Marcin Stróżyk), Katowicach (pp. Marcela i Marcin Bujnowiczowie), Kole (p. Waldemar Jednoróg), Piasecznie (p. Katarzyna Łowińska i p. Dariusz Łapiński), Rudzie Śl. (p. Leszek Tokarski), Słupsku (p. Tomasz Giczewski i p. Batrosz Kieresiński), Szczecinie (p. Arkadiusz Kruber), Warszawie-Włochy (p. Katarzyna Łowińska i p. Dariusz Łapiński) oraz Wrześni (p. Liliana Kucza). Natomiast YSM w Bydgoszczy-Centrum ma nowego dyrektora – jest nim p. Adam Rzepliński.

PROTOKÓŁ Z LOSOWANIA NAGRÓD W SUPER LOTERII YAMAHA Szkoła Muzyczna - jesień 2006

    Akcja reklamowa Szkół Muzycznych YAMAHA na jesień 2006 była połączona z loterią. Warunkiem wzięcia udziału w loterii było zapisanie się do jednej z naszych placówek w Polsce i wypełnienie odpowiedniego kuponu.

1 października 2006 roku, w Centrali Szkół Muzycznych YAMAHA, w obecności: Iwony Mańczuk (YSM Olsztyn), Aleksandry Konieczny (YSM Katowice), Elżbiety Rafałowskiej (YSM Zabrze), Pawła Zawady (YSM Malbork), Artura Kozłowskiego (YSM Lubliniec) oraz Martyny i Marka Karwańskich (Centrala YSM) odbyło się losowanie nagród.

Nagrody wylosowali:
Bartosz Nowak - YSM w Słupcy - keyboard PSR E 403
Wiktoria Dams - YSM we Wrześni - gitara akustyczna
Zuzanna Rybińska - YSM w Częstochowie - gitara elektryczna
Małgorzata Stachowiak - YSM w Słupcy - gitara basowa

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy wiele radości z muzykowania!!! Dziękujemy właścicielom Szkół Muzycznych YAMAHA za zaangażowanie w akcję naboru jesiennego i współpracę.

 

Centrala Szkół Muzycznych YAMAHA

Martyna i Marek Karwańscy

==powiększenie obrazka== ==powiększenie obrazka== ==powiększenie obrazka== ==powiększenie obrazka==

    Wszystkich zainteresowanych działalnością systemu YSM zapraszamy do udziału w bezpłatnych seminariach informacyjnych. Informacje szczegółowe oraz zgłoszenia wyłącznie pisemne prosimy przesyłać na adres email.

    Maj 2006
1 maja 2006 roku, w Warszawie-Ursus odbył się X Ogólnopolski Festiwal Szkół Muzycznych YAMAHA.
W maju odbyły się 3 spotkania informacyjne zorganizowane przez Centralę YSM. Miejscami spotkania były: Warszawa (Akademia Muzyczna im. Fr. Chopina), Nowy Sącz i Pułtusk. Poza tym Centrala YSM w Polsce brała udział w szkoleniu central europejskich, które miało miejsce w Nidzie (Litwa), a zorganizowane było przez YAMAHA Music Central Europe.

    Kwiecień 2006
W kwietniu odbyły się 4 szkolenia zorganizowane przez Centralę YSM. Miejscami spotkania były: Myślęcinek koło Bydgoszcz, Nowy Sącz i Pułtusk. Były to spotkania informacyjne oraz właścicieli YSM zainteresowanych wymianą doświadczeń.

    Marzec 2006
W marcu odbyły się 2 szkolenia metodyczne i jedno spotkanie informacyjne, zorganizowane przez Centralę YSM. Miejscami spotkania były: Bydgoszcz i Pułtusk. Programami objętymi tymi szkoleniami były: "Gitara - lekcje grupowe" oraz "keyboard - lekcje grupowe".

Luty 2006 - szkolenia dla kadry YSM
    W lutym odbyły się 4 szkolenia metodyczne zorganizowane przez Centralę YSM. Miejscami spotkania były: Bydgoszcz, Nowy Sącz i Pułtusk. Programami objętymi tymi szkoleniami były: "Niemowlaki w Krainie Dźwięków", "Dźwiękoludki", keyboardy i gitary klasyczne.

01.01.2006.
    Centrala Szkół Muzycznych YAMAHA wydała pierwszy "Biuletyn YSM"
Pobierz plik PDF - Biuletyn YSM nr 1

Administracyjne